Gołdapscy policjanci pobiegli w 41 Biegu Piastów.

Od 3 do 5 marca 2017 roku na Polanie Jakuszyckiej przy Szklarskiej Porębie odbył się 41 Bieg Piastów. Podczas zawodów zorganizowano także 18. Policyjny Bieg Piastów, z kwalifikacją odrębnie prowadzoną dla tej grupy zawodowej. W biegach wzięło udział kilka tysięcy policjantów z całego świata, wśród których byli również policjanci z Gołdapi.

Głównym celem biegu jest popularyzowanie sportów zimowych wśród policjantów, podnoszenie ich sprawności fizycznej oraz propagowanie programów prewencji kryminalnej. Policjanci startowali w biegu na 9 km, który odbył się w tym roku w piątek, tj. 3 marca br. i w biegu głównym na 50 km.

Warmię i Mazury w tegorocznym Biegu Piastów reprezentowali policjanci z Gołdapi w składzie: nadkom. Jerzy Kuprewicz, kom. Sławomir Saniuk, asp. szt. Grzegorz Kacprzyk i asp. szt. Michał Malinowski.

Na dystansie 9 km wśród mężczyzn pierwsze miejsce w 18. Policyjnym Biegu Piastów zajął Krzysztof Korpecki ze Złotoryi, drugie miejsce w tej kategorii zajął – Artur Mazurek z Czarnego Boru, a trzecie Mateusz Matusik z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Spośród ponad 1000 uczestników gołdapscy funkcjonariusze uplasowali się w pierszej 30: na 18 miejscu G. Kacprzyk, 24 miejscu J. Kuprewicz, 29 M. Malinowski i 30 miejscu S. Saniuk.