„Kręci ich bezpieczeństwo” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci ich bezpieczeństwo”

Początek wakacji do dobry moment na rozmowy o bezpiecznym wypoczynku. Tym razem na „zajęciach z bezpieczeństwa” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi spotkali się z dziećmi wypoczywającymi na obozach i koloniach. Działania realizowano w ramach kampanii MSWiA pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą".

„Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” to akcja informacyjno – edukacyjna, przygotowana przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji w ramach Kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Akcja poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie i nad wodą. Funkcjonariusze spotkali się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającymi na obozach i koloniach na terenie powiatu gołdapskiego.

Podczas spotkań policjanci rozmawiali o bezpiecznych formach spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji. Niezmiernie ważnym elementem rozmów z dziećmi było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały rad, ale również same wskazywały negatywne zachowania, których należy unikać np. wciąganie pod wodę w ramach „zabawy”.

Zawsze i wszędzie warto promować bezpieczne zachowania na drodze…Dlatego też policjanci wypoczywającym dzieciom wręczyli opaski odblaskowe jednocześnie przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak co roku w ramach Bezpiecznych Wakacji funkcjonariusze współpracują z Stancją Sanitarną Epidmiologiczną w Gołdapi oraz Strażą Graniczną. Obecne na spotkaniach Panie z sanepid-u przypomniały dzieciom m. in.:  co robić w przypadku gdy zauważą na swoim ciele kleszcza.

Miłym akcentem było podziękowanie dzieci z Białorusi, które na zakończenie spotkania zatańczyły  tzw. „belgijkę”