Uważajmy na włamywaczy i chrońmy swoje domy - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uważajmy na włamywaczy i chrońmy swoje domy

W ostatnim czasie na terenie miasta i gminy Gołdap policjanci odnotowali kilka włamań do domów i mieszkań. Łupem przestępców padły przede wszystkim pieniądze i biżuteria. Policjanci apelują o ostrożność i zwracanie uwagi na osoby obce i podejrzanie zachowujące się.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy na terenie miasta i gminy Gołdap włamano się do 4 mieszkań i jednego domku jednorodzinnego. Gołdapscy policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu o zachowanie czujności i ostrożności. Schematy działania włamywaczy są bardzo podobne. Najczęściej dostają się do naszych mieszkań (domów) przez balkon, okna lub piwnice, a ich łupem padają głównie  pieniądze i biżuteria.

Okazuje się, że przestępcy działają przeważnie w godzinach przedpołudniowych, zakładając, że o tej porze w mieszkaniu nie ma mieszkańców. Sposoby ich postępowania mogą być rozmaite. Często podają się za pracownika dowolnych instytucji lub daleką rodzinę, wypytując o różne informacje dotyczące np. nieobecnego sąsiada.

Dlatego też pamiętajmy, że o każdym niepokojącym zajściu powiadamiamy natychmiast policję. Nie lekceważmy żadnego incydentu i przyglądajmy się obcym osobom pojawiającym się w okolicach naszej posesji. Zachowajmy czujność, gdy do sąsiada puka nieznana osoba zbyt długo czekając pod jej drzwiami.

Nie zapominajmy, że obok nas ktoś również mieszka i zwróćmy także uwagę na jego własność. Nie bagatelizujmy również zaparkowanych w okolicy samochodów na obcych rejestracjach, ponieważ  nimi mogą się przemieszczać przestępcy. W dużej mierze od nas samych zależy czy stracimy majątek lub czy nasi sąsiedzi padną ofiarami włamywaczy. Ostrożności nigdy za wiele.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. W przypadku jakichkolwiek niepokojących sytuacji lub podejrzanych zachowań osób każdorazowo prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gołdapi pod nr 112,  997 lub  87 615-54-00

Ostatnie z włamań miało miejsce na ul. Jaćwieskiej w Gołdapi w dniach 23-24 lipca br., gdzie sprawcy dostali się do mieszkania przez balkon. Zwracamy się do ewentualnych świadków o pomoc w ustaleniu sprawców. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje w powyższej sprawie proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym gołdapskiej komendy pod numer 997, 112.