Działania „Prędkość” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

Aktualności

Działania „Prędkość”

Dziś od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu gołdapskiego trwają policyjne działania „Prędkość”. Funkcjonariusze kontrolują m.in. to, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi i czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Jedną z najczęstszych przyczyn  wypadków drogowych jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się nieodpowiedzialni kierowcy z tzw. „ciężką nogą”, którzy stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

Dlatego też gołdapscy policjanci, po raz kolejny prowadzą działania „Prędkość” kontrolując przestrzeganie przez kierujących określonych limitów prędkości na drogach naszego regionu. Akcja potrwa do późnych godzin wieczornych.  

W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. videorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.