Działania „Prędkość” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Prędkość”

Dziś od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu gołdapskiego trwają policyjne działania „Prędkość”. Funkcjonariusze kontrolują m.in. to, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi i czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Jedną z najczęstszych przyczyn  wypadków drogowych jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się nieodpowiedzialni kierowcy z tzw. „ciężką nogą”, którzy stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

Dlatego też gołdapscy policjanci, po raz kolejny prowadzą działania „Prędkość” kontrolując przestrzeganie przez kierujących określonych limitów prędkości na drogach naszego regionu. Akcja potrwa do późnych godzin wieczornych.  

W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. videorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.