Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił 56-latka na przejściu dla pieszych. 22-latek stracił uprawnienie

Policjanci z Gołdapi wyjaśniają okoliczności potrącenia 56-letniego mężczyzny. Kierowca mitsubishi uderzył w pieszego, gdy ten znajdował się na pasach. Policjanci apelują o bezpieczną jazdę. Trwa zima, warunki na drogach nie sprzyjają kierowcom, jednak nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i ostrożności!

Wczoraj (10.01) około godziny 18.45 oficer dyżurny gołdapskiej komendy został powiadomiony że na ul. Paderewskiego w Gołdapi doszło do potrącenia pieszego. Funkcjonariusze ruchu drogowego będący na miejscu wstępnie ustalili, że 22-letni kierowca mitsubishi nie zachował wymaganej ostrożności i potrącił 56-letniego mieszkańca miasta, który przechodził przez przejście dla pieszych. Na szczęście mężczyzna doznał jedynie ogólnych potłuczeń.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Natomiast 56-latek miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. 22-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu.
Policjanci apelują i przypominają, że warunki pogodowe i śliska nawierzchnia nie sprzyjają kierowcom, jednak nic nie zastąpi najważniejszego czyli zdrowego rozsądku i ostrożności.