Zdarzenie drogowe z udziałem rowerzysty - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenie drogowe z udziałem rowerzysty

Gołdapscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło dzisiaj rano w miejscowości Botkuny. Na skrzyżowaniu ścieżki rowerowej Green Velo i drogi wojewódzkiej W-651 doszło do zderzenia rowerzysty i fiata. 15-letni cyklista z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Suwałkach.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (25.05.18) około godz. 07:20 w miejscowości Botkuny w gminie Gołdap. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że 15-latek jadąc ścieżką rowerową Green Velo przejeżdżał przez przejazd dla rower znajdujący się na drodze wojewódzkiej w-651. W tym samym momencie z Gołdapi w kierunku Dubeninek jechała kierująca fiatem. Doszło do zderzenia.

Kobieta jechała sama, była trzeźwa. Dziecko doznało obrażeń ciała i zostało przetransportowane do szpitala w Suwałkach. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

rowerowy w Botkunach jest bardzo niebezpieczny. Przy przejeździe znajduje się duże drzewo, które ogranicza widoczność z jednej strony zarówno dla rowerzystów jak i kierujących. Dodatkowo na tym odcinku nie ma ograniczenia prędkości, czyli obowiązuje ustawowe do 90km/h. Apelujemy do kierowców i rowerzystów o zachowanie na tym przejeździe wyjątkowej ostrożności.