Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W służbie najmłodszym, czyli Dzień Dziecka z gołdapskimi policjantami.

Połączenie edukacji z zabawą przynosi najlepsze efekty, dlatego gołdapscy policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i 3 podczas zorganizowanych festynów z okazji Dnia Dziecka. Podczas imprez funkcjonariusze przypominali o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Maluchy miały też okazję poznać pracę policjantów oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Policyjny radiowóz cieszył oko, a niebieska czapka kusiła by przymierzyć.

Bezpieczeństwo - to słowo, które bardzo często pada z ust gołdapskich policjantów podczas  spotkań z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Policjanci miejscowej komendy wykorzystują każdą okazję do promowania bezpieczeństwa. Tak też było wczoraj (30.05.18). Funkcjonariusze wzięli udział w festynach z okazji Dnia Dziecka zorganizowanych przez Szkołę Podstawową Nr 2 i 3. Obie imprezy były doskonałą okazją do przekazania ważnych wskazówek dotyczących bezpiecznych zachowań.

Policjanci podczas spotkań promowali tematykę związaną z bezpieczeństwem i prewencją kryminalną, prezentowali sprzęt oraz wyposażenie policyjne, które przyciągało zwłaszcza najmłodszych uczestników. Dzieci bardzo chętnie przymierzały policyjne czapki i wsiadały za kierownicę radiowozu, a ich rodzice dokumentowali tę chwilę robiąc pamiątkowe zdjęcia.

Długie kolejki ustawiały się także do policjantki, która pokazywała dzieciakom w jaki sposób ujawnia się ślady linii papilarnych na miejscu zdarzenia. Uczestnicy chętnie zostawiali odciski swoich palców lub dłoni na dyplomie, który zabierali ze sobą na pamiątkę..

Ponadto funkcjonariusze rozdawali dzieciom odblaskowe elementy, wyjaśniając jak duże znaczenie w bezpieczeństwie na drodze ma taki niepozorny przedmiot.