Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

2 promile za kółkiem passata, 2 promile na rowerze

Groźba więzienia, utrata prawa jazdy i konieczność zapłaty kilkutysięcznej grzywny – takie kary grożą tym , którzy wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. Każdego dnia zdarza się ktoś, kto wsiada „po pijaku” za kółko, ryzykując życie i zdrowie nie tylko swoje, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przyłapali dwóch „odważnych”.

Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie 66-letni mieszkaniec Sejn, którego zatrzymali w mieniony weekend gołdapscy policjanci. W miejscowości Pogorzel w sobotę (02.06.18) wieczorem policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego passata. Od mężczyzny policjanci wyczuli zapach alkoholu. Zbadali stan jego trzeźwości. Okazało się, że był pijany. Urządzenie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Podobny wynik miał w organizmie również 37-letni mieszkaniec gminy Gołdap, który w poniedziałek (04.06.18) kilka minut przed godz. 17.00 jechał rowerem po drodze wojewódzkiej nr 650. Policjanci drogówki zatrzymali go do kontroli w miejscowości Okrasin, ponieważ jego „tor” jazdy wskazywał na to, że mógł być nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Obaj mężczyźni niedługo ze swojego postępowania będą tłumaczyć się przed sądem.