Przedszkolaki z wizytą u policjantów - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki z wizytą u policjantów

Gołdapskich policjantów po raz kolejny odwiedziły maluchy, by rozmawiać o bezpieczeństwie i dowiedzieć się, jak na co dzień pracują. Tym razem w komendzie pojawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 3. Pokaz sprzętu i radiowozu to rzeczy, które niewątpliwie były atrakcją dla przedszkolaków. Funkcjonariusze przypomnieli także dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz bezpiecznych zabaw podczas wakacji i nad wodą.

Wczoraj gołdapską komendę policji odwiedziły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Dzieci zapoznawały się ze specyfiką pracy policji oraz zwiedzały jednostkę z zainteresowaniem przypatrując się pracy funkcjonariuszy różnych komórek.

Dzieci miały okazję zobaczyć m. in. pomieszczenia dla osób zatrzymanych i kojce dla psów.  Jednak najwięcej emocji wzbudził radiowóz, do którego można było wsiąść i przekonać się, jak głośno wyją syreny.

Zwiedzanie komendy połączone było z pogadanką na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpieczeństwa podczas wakacji i nad wodą. Na koniec policjanci obdarowali wszystkie maluchu zawieszkami odblaskowymi.