Kolejne działania „Alkohol i narkotyki” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne działania „Alkohol i narkotyki”

Dziś od wczesnych godzin rannych gołdapscy policjanci prowadzą kolejne działania pod nazwą „Alkohol, Narkotyki”. Przez całą dobę funkcjonariusze będą kontrolować stan trzeźwości kierowców, a w uzasadnionych przypadkach również przeprowadzać testy na obecność narkotyków. Celem tych działań jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i tych, którzy wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem narkotyków.

Alkohol i brawura, to tylko kilka z wielu przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Należy pamiętać,  że nawet mała ilość wypitego alkoholu obniża naszą koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji a także powoduje to, że błędnie oceniamy prędkość i odległość.

Widzisz, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa - nie czekaj na tragedię, poinformuj Policję. Pijani kierowcy na drodze to zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Dlatego też gołdapscy policjanci po raz kolejny prowadzą działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”, których celem jest skontrolowanie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami, przede wszystkim za pomocą tzw. szybkich testów, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.