Policjanci rozmawiali o bezpiecznych wakacjach - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozmawiali o bezpiecznych wakacjach

Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. Jednak nie należy zapominać o własnym bezpieczeństwie a zwłaszcza bezpieczeństwie dzieci i młodzieży. Tradycyjnie jak co roku gołdapscy policjanci spotykają się z uczniami szkół, żeby przypomnieć im zasady jakich należy przestrzegać, aby uniknąć niebezpieczeństwa.

Koniec roku szkolnego tuz tuż…Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2018” odwiedzali placówki oświatowe na terenie całego powiatu. W trakcie spotkań policjanci przypomnieli dzieciom i młodzieży podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać by wakacje były udane i bezpieczne. Rozmawiali z młodymi ludźmi na temat bezpiecznego poruszania się podczas wycieczek pieszych i rowerowych, ostrzegali przed przygodnymi znajomościami oraz o zagrożeniach jakie stwarzają kąpiele w morzu i jeziorach bez nadzoru osób dorosłych.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci zachęcali uczniów do wzięcia udziału w konkursie na filmowy przeWODNIK. Konkurs patronatem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Spotkania stanowiły również doskonałą okazję do promowania zawodu policjanta. Funkcjonariusze starszym klasom przekazywali informacje o procesie rekrutacji, wymaganiach jakie musi spełnić kandydat do służby oraz o poszczególnych etapach procedury kwalifikacyjnej.