Autokary do kontroli - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Autokary do kontroli

Niektóre z dzieci skorzystają z form zorganizowanego wypoczynku - wyruszą na wakacyjne kolonie, obozy czy wycieczki. By zapewnić im bezpieczną, często daleką podróż policjanci drogówki będą kontrolować autokary, ich stan techniczny, trzeźwość kierowców tych pojazdów oraz wymagane prawem dokumenty do kierowania.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie letniego wypoczynku to jedno z priorytetowych zadań policjantów ruchu drogowego. Jednym z elementów dbałości o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na wakacyjne wycieczki, kolonie czy inne formy zorganizowanego wypoczynku. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. W ubiegłym roku w okresie od 24 czerwca do 31 sierpnia policjanci z garnizonu warmińsko - mazurskiego skontrolowali 354 autokary. W 16 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów. Jeden z kierowców był nietrzeźwy.

W Olsztynie stały punkt kontroli autokarów działa już od dłuższego czasu i działać będzie także podczas wakacji. Od 24 czerwca do 31 sierpnia 2018r. w Olsztynie na parkingu przy ul. Leonharda (obok stadionu)  działa punkt kontrolny autokarów.

W godzinach 6.00 - 9.00 (przez cały tydzień) kontroli dokonywać będą policjanci Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie,  a od godziny 9.00 do 13.00 (w dni robocze) inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego w Olsztynie.

W przypadku uzasadnionego zastrzeżenia co do stanu technicznego autokaru bądź stanu psychomotorycznego kierowcy zagrażającemu bezpieczeństwu w ruchu drogowym należy dzwonić pod numer 112.

W Gołapi potrzebę kontroli autokaru można zgłaszać do Komendy Powiatowej Policji pod numerem telefonu 87 615 54 00.

Poniżej znajdziecie Państwo wykaz punktów kontroli autokarów oraz numery telefonów kontaktowych do jednostek Policji, pod którymi można zgłosić potrzebę kontroli takiego pojazdu.Poniżej znajduje się link do strony, na której znajdują się informacje  o punktach kontroli oraz numerach telefonów, pod którymi można zgłaszać potrzebę kontroli autokaru na terenie całego kraju.

http://policja.pl/pol/aktualnosci/160109,Autokary-do-kontroli.html

(KWP Olsztyn)