Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwudniowe działania na drogach powiatu „Alkohol i narkotyki” – 310 kierowców, wszyscy trzeźwi.

Gołdapscy policjanci podsumowali działania na drogach powiatu w ramach akcji „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg sprawdzili ponad 300 kierujących. Wszyscy byli trzeźwi.

Policjanci ruchu drogowego gołdapskiej policji przeprowadzili na drogach regionu dwudniowe działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod hasłem „Alkohol i narkotyki”.
Tym razem głównym celem mundurowych było eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod działaniem narkotyków. Jak wynika ze statystyk jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie do alkoholu jest jednym z najpoważniejszych przestępstw w ruchu drogowym, gdyż często prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Podczas prowadzonych działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 300 kierowców samochodów. Na szczęście nikt nie zdecydował się wsiąść za kierownicę swojego samochodu po wypiciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających.

Przypominamy!!!

W świetle obowiązujących przepisów osobie kierującej pojazdem w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. W takim przypadku również sąd orzeka obligatoryjnie świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Wysokość tego świadczenia jest uzależniona od decyzji sądu i okoliczności sprawy. Nie mniej jednak jest to kwota minimum 5000 tysięcy złotych. Dodatkowo kierowca może liczyć się z utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.