Znaleziono kolejny niewybuch - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znaleziono kolejny niewybuch

Pocisk artyleryjski został odnaleziony w Lesie Kumiecie w Gołdapi. Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska. Niebezpiecznym przedmiotem zajęli się już saperzy z Giżycka, którzy zneutralizowali niewybuch.

Policjanci z gołdapskiej komendy w sobotę (20.10.18) tuż po godz. 13:00 otrzymali informację, że w Lesie Kumiecie  znaleziony został niebezpieczny przedmiot. Na przedmiot natknęli się członkowie miejscowego stowarzyszenia historycznego. Funkcjonariusze ustalili, że jest to  pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. Policjanci powiadomili saperów, którzy zneutralizowali już niebezpieczne znalezisko.
To już czwarty niewybuch znaleziony na naszym terenie w przeciągu tygodnia. Pierwsze znaleziono w m. Górne,  następne na żwirowni w Gołdapi a ostanie na polu uprawnym w Jabramowie.
 
Policjanci apelują:
Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji.