Policjanci kontrolują prędkość - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kontrolują prędkość

Na drogach powiatu gołdapskiego policjanci drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzą wzmożone działania „Prędkość”, które ukierunkowane będą głównie na ujawnianie kierujących poruszających się z nadmierną prędkością. Z policyjnych statystyk wynika bowiem, że zbyt szybka jazda jest nadal jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Dziś (24.10.18) na terenie powiatu gołdapskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą kolejne działania  pn. „Prędkość”, podczas których kontrolować będą m. in. prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Ale nie tylko prędkość będzie powodem kontroli. Policjanci wydziału ruchu drogowego będą zwracać również uwagę na trzeźwość kierujących oraz na bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów.

Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków, czyli do natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni, itp. Głównym celem tych działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Wspomniana akcja przeprowadzana jest cyklicznie nie po to, żeby uprzykrzyć kierowcom życie, lecz po to, aby poskromić piratów drogowych jeżdżących bez wyobraźni i bezkrytycznie łamiących przepisy ruchu drogowego.