Aktualności

Nauka poprzez zabawę. Policjantka uczyła najmłodszych bezpieczeństwa

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nie tylko rozmawiała z maluchami z Przedszkola „Zuchowa Przygoda” asp. szt. Marta Andruczyk z gołdapskiej komendy. Atrakcją dla maluchów była zabawa z autochodzikiem, podczas której milusińscy „śmigali” wozem policyjnym poznając przy tym świat znaków i symboli drogowych oraz ucząc się prawidłowych postaw na drodze.

Maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Zuchowa Przygoda”  odwiedziła w tygodniu asp. szt. Marta Andruczyk z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Funkcjonariuszka rozmawiała z przedszkolakami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nie tylko.
 
Policjantka przypomniała zasady zachowywania się na drodze i w jej pobliżu. Mówiła również o tym, jak konieczne jest jeżdżenie w fotelikach z zapiętymi pasami,a także o tym, by nie rozmawiać i nie zawierać znajomości z obcymi osobami.
 
Wszystkie zasady i przepisy ruchu drogowego maluchy miały okazję przećwiczyć w trakcie zabawy z autochodzikiem, który policjantka przywiozła na spotkanie. Dzieci chętnie uczestniczyły w „ćwiczeniach” pokazują przy tym, jak wiele przekazanych informacji pozostało w ich pamięci.
 
Na zakończenie spotkania policjantka wspólnie z dzielnicowym asp. szt. Tomaszem Dobrzyńskim obdarowała milusińskich upominkami w postaci odblasków i przypomniała dlaczego tak ważne jest ich noszenie.