Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony na polu

Pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej znalazł na polu w miejscowości Żabin w gminie Banie Mazurskie jeden z jej mieszkańców. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się już saperzy.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano (27.10.18 r.) w miejscowości Żabin w powiecie gołdapskim. W trakcie prac na polu okoliczny mieszkaniec znalazł przedmioty przypominające pociski. O fakcie tym poinformował placówkę straży granicznej w Baniach Mazurskich a ta dyżurnego gołdapskiej komendy. Skierowani na miejsce policjanci zabezpieczali ten teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało, były to pochodzące z czasów II wojny światowej pociski artyleryjskie.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność w przypadku natknięcia się na tego typu niebezpieczne znaleziska. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić takich przedmiotów, przemieszczać ich czy odkopywać. O znalezieniu niewybuchu należy powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.