Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco zwolnij, apelujemy o ostrożność – kolejna kolizja w regionie

Okres jesienno - zimowy to czas szczególnie trudny dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zmienne warunki pogodowe, opady śniegu i śliska nawierzchnia dróg, wymagają od kierowców szczególnej rozwagi i odpowiedniego przygotowania. Dziś na drogach gminy Gołdap doszło już do dwóch zdarzeń. Policjanci ostrzegają, że jezdnie są śliskie i niebezpieczne. O stanie dróg powiadomiono służby drogowe, które w najbliższym czasie mają je posypać piaskiem i solą.

Do kolejnego zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 11.35 za miejscowością Grabowo (gmina Gołdap) na drodze powiatowej w kierunku miejscowości Pogorzel. Policjanci otrzymali zgłoszenie o samochodzie w rowie. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący fiatem doblo jadąc od miejscowości Kowalki w kierunku Grabowa na łuku oblodzonej drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad autem i zjechał do rowu, po czym auto wywróciło się na dach.
 
Kierowca na szczęście nie wymagał pomocy medycznej. Był trzeźwy, jechał sam. Został przez policjantów pouczony.
 
APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ
 
Warunki pogodowe w okresie jesienno – zimowym bywają różne. Kiedy pada deszcz – śnieg, a drogi są śliskie nie trudno o zdarzenie. Zazwyczaj kończy się niegroźną kolizja, jednak bywa, że dochodzi do wypadku, w którym są poszkodowani. Wielu zdarzeń drogowych można uniknąć przestrzegając zasad ruchu drogowego i dostosowując prędkość do panujących warunków.
Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna w czasie opadów śniegu, deszczu czy podczas przymrozków nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!