Koń uratowany, jego opiekunka zatrzymana - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Koń uratowany, jego opiekunka zatrzymana

W minioną środę gołdapscy policjanci uczestniczyli w nietypowej interwencji ratowania konia, który wszedł do przydomowego stawu i nie potrafił się z niego wydostać. Na szczęście strażacy wydostali konia, akcja przebiegła pomyślnie i zwierzęciu nic się nie stało. Policjanci za niewłaściwą opiekę ukarali opiekunkę mandatem.

Do zdarzenia doszło w środę 09.01.2019 roku w godzinach rannych. Policjanci otrzymali zgłoszenie od strażaków o tym, iż w jednej z miejscowości w gminie Dubeninki istnieje podejrzenie, że właściciel nie zachował swoich obowiązków odnośnie opieki nad koniec, który wpadł do przydomowego stawu. Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili przypuszczenia strażaków i uznali, że opiekunka niewłaściwie zajmowała się zwierzęciem. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

Ponadto, w trakcie sprawdzenia danych kobiety w policyjnych systemach okazało się, że 72-latka jest poszukiwana, do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do aresztu.

Koń został przekazany pod opiekę jednemu z sąsiadów. Wcześniej został przebadany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii, który wydał zalecenia dotyczące przebywania zwierzęcia w ciepłym miejscu.

 

ab/jr

fot. goldap.info