Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kawa u władzy, czyli dzielnicowy „NASZ człowiek”

Gołdapscy policjanci podczas służby wykorzystują każdą sposobność, aby spotkać się z mieszkańcami by przekazać wiele cennych informacji. W ostatnim czasie doskonałymi okazjami do rozmów na temat bezpieczeństwa okazały się wspólne spotkania przy filiżance kawy.

Dzielnicowy to policjant, który największą część służby spędza w swoim rejonie służbowym. Tam m.in. pomaga rozwiązywać sąsiedzkie konflikty, udziela wsparcia ofiarom przestępstw i przemocy w rodzinie. Jednym słowem, zawsze jest blisko społeczeństwa, a jego praca wiąże się z niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi. Aby skutecznie nieść pomoc, dzielnicowy integruje się z lokalną społecznością, poznaje ich codzienne „bolączki” czy oczekiwania. Jednym ze sposobów przełamania barier i zbliżenia się do społeczeństwa jest wspólne „spotkanie przy kawie”.

Jedno z takich spotkań odbyło się w środę (23.11.2022r.) w Posterunku Policji w Dubeninkach. Kierownik Posterunku oraz dzielnicowy tego rejonu oprowadzili przybyłych gości po budynku, po czym serdecznie ugościli kawą. Inicjatywa stworzyła doskonałą okazję do „luźnej” rozmowy z mieszkańcami gminy o problemach z jakimi się zmagają w swojej okolicy. Policjanci przypominali, że to oni są gospodarzami terenu, na którym mieszkają i mogą mieć wpływ na podnoszenie poziomu życia a nawet swojego bezpieczeństwa. Chętnie odpowiadali na nurtujące pytania mieszkańców i udzielali rad w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Z kolei dzielnicowa gminy Banie Mazurskie wspólnie ze specjalistą ds. profilaktyki i nieletnich spotkała się z mieszkańcami swojego rejonu w Klubie Senior + we Wróblu. Grupa seniorów bardzo często pada ofiarą różnego rodzaju oszustw, dlatego też wciąż pozostaje pod szczególnym okiem policjantów. Funkcjonariuszki uczulały osoby starsze na metody działań przestępców wyłudzających pieniądze. Opowiadały o stosowanych metodach na tzw. „wnuczka”, „pracownika banku”, „policjanta”. Nie zabrakło też rozmów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wielu pytań oraz żywej dyskusji. Na zakończenie policjantki wręczyły seniorom ulotki informacyjne oraz gadżety w postaci smyczy odblaskowych zakupionych w ramach projektu „On, Ty i Ja – razem bezpieczniej w powiecie Gołdapskim”. W trakcie obu spotkań policjanci przypominali o możliwości dokonywania zgłoszeń za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestnicy dowiedzieli się jak w łatwy sposób mogą wyeliminować zagrożenia ze swojego otoczenia, dzięki czemu mają wpływ na swoje bezpieczeństwo. Dzielnicowi omówili również sposób funkcjonowania Aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której mieszkańcy w łatwy sposób mogą skontaktować się z policjantem tzw. „pierwszego kontaktu”, czyli dzielnicowym.

Spotkania zorganizowane zostały w ramach projektu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi wspólnie z KPP Gołdap „On, Ty i Ja – razem bezpieczniej w powiecie Gołdapskim” dofinansowanemu przez Rządowy Program Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.

(md/tj)

 


 

 • Spotkanie ph. "Kawa u władzy" w Posterunku Policji w Dubeninkach
  Spotkanie ph. "Kawa u władzy" w Posterunku Policji w Dubeninkach
 • Spotkanie ph. "Kawa u władzy" w Posterunku Policji w Dubeninkach
  Spotkanie ph. "Kawa u władzy" w Posterunku Policji w Dubeninkach
 • Spotkanie w Klubie Senior + we Wróblu
  Spotkanie w Klubie Senior + we Wróblu
 • Spotkanie w Klubie Senior + we Wróblu
  Spotkanie w Klubie Senior + we Wróblu
 • Spotkanie w Klubie Senior + we Wróblu
  Spotkanie w Klubie Senior + we Wróblu
Powrót na górę strony