Karol Prawdzik z kolejnym sportowym sukcesem

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi po raz kolejny stanął na podium. Na Pucharze Świata wywalczył złoto, srebro i dwa brązowe medale.

W dniach 24–27.11.2022 roku w Siedlcach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa o Puchar Świata Federacji XPC, w których wzięło udział aż 500 zawodników z 15 krajów. W dwóch kategoriach sportowych wystartował gołdapski kryminalny, który po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najsilniejszych mundurowych. W trójboju siłowym st. sierż. Karol Prawdzik osiągnął wynik 240 kg w przysiadzie, 212,5kg leżąc oraz 280kg w martwym ciągu, co dało mu złoto w kategorii wagowej do 125 kg służb mundurowych oraz brąz w kategorii OPEN. Ponadto, gołdapski policjant wziął udział w pojedynczym boju, jakim było Wyciskanie Sztangi Leżąc. Z wynikiem 212,5 kg zajął II miejsce w swojej kategorii wagowej oraz III miejsce spośród wszystkich uczestników. Funkcjonariusz reprezentował nie tylko gołdapską jednostkę, ale również Polską Reprezentację Policji. Patronatem sportowca są Niezależne Samorządne Związki Zawodowe Policjantów woj. Warmińsko-Mazurskiego.