Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O sposobie tworzenia korytarzy życia, pierwszej pomocy przedmedycznej i zasadach bezpieczeństwa w gołdapskich Szkołach Nauki Jazdy

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wspólnie z Powiatowym Koordynatorem Medycznym przeprowadzili spotkania w gołdapskich Szkołach Nauki Jazdy. Głównym celem tych działań było uświadomienie młodych kierowców jak ważne jest niesienie pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz jak powinni zachować się, aby ta pomoc mogła dotrzeć na czas.

Działania Policji i innych służb ratunkowych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, dla których bezpieczeństwo jest najważniejsze. Przedstawiciel gołdapskiej komendy wraz z ratownikiem medycznym spotkali się z przyszłymi kierowcami w gołdapskich Szkołach Nauki Jazdy. Prelekcje zorganizowane zostały w ramach programów realizowanych przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi wspólnie z KPP Gołdap „Bądź uważnym i ostrożnym pieszym” oraz „On, Ty i Ja – razem bezpieczniej w powiecie Gołdapskim” dofinansowanemu przez Rządowy Program Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024. Funkcjonariusze podnosili świadomość kursantów w zakresie konieczności odpowiedniego zachowania podczas przejazdu pojazdów uprzywilejowanych oraz szkolili ich w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W trakcie spotkań policjant przypominał o konsekwencjach prawnych prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu bądź innych substancji psychoaktywnych. Dodatkowo, słuchacze mogli założyć alkogogle i narkogogle – czyli okulary o specjalnej konstrukcji, w których widzimy świat tak, jak widzi go osoba będąca pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał KARTĘ ICE oraz gadżety promujące program Razem Bezpieczniej.

(md/tj)

Funkcjonariusze przypominają co to jest korytarz życia i informują w jaki sposób prawidłowo go stosować. O czym należy pamiętać tworząc korytarz ratunkowy?

  • Gdy widzisz, że przed Tobą tworzy się korek, zjedź na zewnętrzny bok pasa.
  • W przypadku, gdy autostrada ma dwa pasy, kierowcy na lewym pasie zjeżdżają na lewo, kierowcy na pozostałych pasach – na prawo.
  • Zawsze stojąc w korku pozostawiaj między swoim samochodem a autem stojącym przed Tobą na tyle przestrzeni, aby można było jeszcze nieco zjechać na bok w razie akcji ratunkowej.
  • NIGDY nie wykorzystuj korytarza życia do wyprzedzania czy próby wycofania się z korka.
  • Pamiętaj! Tworząc korytarz życia, ułatwiając przejazd pojazdom ratunkowym pomagasz ratować życie!

 

  • Policjant podczas spotkania z młodymi kierowcami
  • Policjant podczas spotkania z młodymi kierowcami
  • Policjant podczas spotkania z młodymi kierowcami
  • Policjant podczas spotkania z młodymi kierowcami
Powrót na górę strony