Kolejny sukces policyjnego siłacza z Gołdapi

Siłacz z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zaledwie kilka dni po Mistrzostwach Polski w Zalesiu stanął na podium w kolejnych zawodach, tym razem Mistrzostwach Europy w Siedlcach.

Gołdapski atleta nie dał sobie czasu na odpoczynek po Mistrzostwach Polski w tróboju w Zalesiu, które odbyły się w dniach 18-19 marca br. Zaledwie kilka dni po uzyskaniu tytułu mistrza Polski stanął na podium podczas Mistrzostw Europy w trójboju siłowym federacji xpc, które odbyły się w dniach 22-26 marca br. w Siedlcach. Podczas mistrzostw odnotowano rekordową ilość uczestników z krajów Europy. W rywalizacji sportowej st. sierż. Karol Prawdzik osiągnął rekordowe wyniki. W konkurencji przysiadu ze sztangą z tyłu: 240 kg, w wyciskaniu leżąc: 205 kg oraz w martwym ciągu: 285 kg. Łączny wynik to 730 kg, a więc o 20 kg większy niż tydzień wcześniej w Zalesiu. Dzięki wybitnym wynikom gołdapski funkcjonariusz zajął 1 miejsce w kategorii służb mundurowych do 125 kg oraz 4 miejsce ze wszystkich mundurowych w Europie.
Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i życzymy dalszych sukcesów!