Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Bezpiecznego Internetu z gołdapskimi policjantami

Uświadamianie internautów o zagrożeniach występujących w sieci to jedno z wielu zadań policyjnej służby. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, młodzieży i seniorów w wirtualnym świecie, gołdapscy policjanci odbyli cykl spotkań, podczas których propagowali bezpieczny dostęp do zasobów internetowych oraz promowali pozytywne wykorzystywanie Internetu.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. W bieżącym tygodniu wzięli udział w kilku spotkaniach z seniorami i uczniami. Policjanci spotkali się z osobami starszymi w Klubie Seniora w Lisach oraz w Klubie Seniora we Wróblu, jak również z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Lisach.


Stróże Prawa przypominali o zasadach poruszania się w sieci. Podczas prowadzonych prelekcji gołdapscy mundurowi omówili temat bezpieczeństwa w sieci oraz przedstawili zagrożenia występujące w wirtualnym świecie. Policjanci dużą uwagę poświęcili zagadnieniu cyberprzemocy i agresji stosowanej przy użyciu mediów społecznościowych. Uczestnicy spotkań zostali uświadomieni, że nikt nie jest anonimowy w wirtualnym świecie i każdy ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób korzysta z zasobów Internetu. Funkcjonariusze zwracali uwagę, że stosowanie cyberprzemocy czy udostępnienie wizerunku innej osoby bez jej zgody niesie ze sobą konsekwencje prawne. Wśród młodych ludzi policjanci omówili także zjawisko uzależnienia od Internetu oraz przestrzegali przed niebezpiecznymi kontaktami zawieranymi w cyberprzestrzeni. Mundurowi zwracali uwagę na to, aby nowe, wirtualne znajomości bezpiecznie weryfikować.


Podczas rozmów mundurowi przestrzegali przed oszustwami internetowymi, zwracając szczególną uwagę na współczesne zagrożenie jakim jest kradzież tożsamości. Prosili o zachowanie czujności i nie podawanie swoich danych do logowania osobom trzecim.


Uczestnicy aktywnie uczestniczyli w spotkaniach i chętnie dzielili się swoją wiedzą. Na zakończenie policjanci wręczali gadżety promocyjne i elementy odblaskowe.

 

Powrót na górę strony