Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenia gołdapskich policjnatów

Służba w policji stawia przed funkcjonariuszami możliwości zdobywania wiedzy, rozwoju oraz podnoszenia kwalifikacji. Jest swego rodzaju następnym procesem edukacji. W miniony czwartek taki dzień szkoleniowy mieli policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.

Służba w policji stawia przed funkcjonariuszami możliwości zdobywania wiedzy, rozwoju oraz podnoszenia kwalifikacji. Jest swego rodzaju następnym procesem edukacji. W miniony czwartek (29.02.2024r.) taki dzień szkoleniowy mieli policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.

O godz. 9:00 gołdapscy policjanci uczestniczyli w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które zostało zorganizowane w jednostce Komendy Powiatowej PSP w Gołdapi. Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne przeprowadził Powiatowy Koordynator Medyczny, Jacek Klimko - strażak posiadający tytuł ratownika. Podczas przedmiotowego szkolenia mundurowi mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie ratownictwa przedmedycznego, a następnie przećwiczyć sposób udzielania pomocy osobom starszym, dzieciom i niemowlętom z wykorzystaniem fantomów.

Następnie, mundurowi wzięli udział w szkoleniu strzeleckim przeprowadzonym przez policyjnego intruktora strzelectwa. Realizowane cyklicznie szkolenia strzeleckie pomagają ukształtować pewne mechanizmy i umiejętności obsługi broni będącej na indywidualnym wyposażeniu każdego policjanta. Dodatkowo stałe doskonalenie i ćwiczenie oraz wyrabianie prawidłowych nawyków może być bardzo pomocne w trakcie codziennej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

(md)

Powrót na górę strony