Aktualności

Na drogach powiatu wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców

Trwa długi czerwcowy weekend. Gołdapscy policjanci prowadzą wzmożone działania aby zdarzeń drogowych w tym czasie było jak najmniej. Jednak ostatnie dni pokazują, że na drogach powiatu wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców.

We wtorek (28.05.2024 r.) kilkanaście minut po godz. 8:00 policjanci zwrócili uwagę na osobowego volkswagena poruszającego się ulicą Nadbrzeżną w Gołdapi. Stróże prawa zainteresowali się pojazdem z uwagi na niepewny tor jazdy kierowcy. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić stan jego trzeźwości. Badanie wykazało, że w organizmie 65-latka znajduje się blisko promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.


Tego samego dnia, około godz. 16:00 w Dubeninkach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. To miała być rutynowa kontrola drogowa. Podczas sprawdzenia  okazało się, że 42-latek prowadzący auto znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 0,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Zgodnie z prawem, mężczyzna dopuścił się wykroczenia, za które grozi kara aresztu, kara grzywny do 5000 złotych i czasowe zatrzymanie prawa jazdy. Sąd może również orzec wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Natomiast w środę (29.05.2024 r.) tuż przed godziną 22:00 oficer gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej miejscowości na terenie gminy Banie Mazurskie pojazdem marki Audi porusza się nietrzeźwa kierująca. Z relacji świadka wynikało, że miała ona uszkodzić słupki ogrodzenia na jednej z posesji. Na miejsce natychmiast został zadysponowany patrol policji. Policjanci zastali na miejscu wskazany pojazd oraz 37-letnią kobietę, której świadek uniemożliwił dalszą jazdę. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości. Badanie alkomatem potwierdziło, że w jej organizmie znajduje się ponad 2 promile alkoholu. Policjanci dodatkowo ustalili, że kobieta ma zatrzymane uprawnienie do kierowania pojazdami mechanicznymi. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy.

Teraz nieodpowiedziani kierujący ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

(md)

 

Powrót na górę strony