Aktualności

Złamał wydany przez Policję nakaz/zakaz. W trybie przyspieszonym stanął przed sądem

Gołdapscy policjanci zatrzymali 43-latka, który złamał wydany przez nich 14-dniowy nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania się do mieszkania zajmowanego z żoną oraz jego bezpośredniego otoczenia. Mężczyzna został doprowadzony do sądu, który w postępowaniu przyspieszonym nałożył na niego wysoką grzywnę.

W piątek (31.05.2024 r.) kilka minut po godz. 22:00 w Gołdapi policjanci interweniowali w rodzinie, gdzie zgłoszono przejawy przemocy psychicznej i fizycznej. Mundurowi na miejscu potwierdzili zgłoszenie. W związku ze stwierdzonymi przejawami  przemocy 43-letniego mężczyzny wobec swojej żony mundurowi sporządzili niebieską kartę i zatrzymali sprawcę w policyjnym areszcie. Dodatkowo kryminalni przyjęli od pokrzywdzonej zawiadomienie o przestępstwie i przeprowadzą w tej sprawie dochodzenie.

W związku z realnym zagrożeniem 49-letniej kobiety funkcjonariusze zdecydowali o wydaniu wobec agresora nakazu natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania i zakazu zbliżania się do żony. Policjanci poinformowali mężczyznę o sankcjach w przypadku złamania nakazu/zakazu. Zaledwie dwa dni po jego wydaniu 43-latek wrócił do miejsca zamieszkania i tym samym naruszył przepisy kodeksu wykroczeń.

W niedzielę (02.06.2024 r.) gołdapscy dzielnicowi dokonywali cyklicznej kontroli stanu bezpieczeństwa rodziny. Niezwłocznie po tym jak zastali 43-latka w mieszkaniu, zatrzymali go i przewieźli do policyjnego aresztu. Następnego dnia gołdapianin w trybie przyspieszonym stanął przed sądem. Za popełnione wykroczenie sąd nałożył na niego karę grzywny.

Przypominamy, że naruszenie nakazu opuszczenia lokalu i zakazu zbliżania się do mieszkania wydanego przez Policję skutkuje sankcjami karnymi określonymi w art. 66b kodeksu wykroczeń jakimi są: kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Naruszenie nakazu/zakazu skutkuje też zastosowaniem trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia.

(md)

 

 

Powrót na górę strony