Aktualności

Czujność świadka przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Godną naśladowania postawą wykazał się świadek, który zareagował na niebezpieczną jazdę 38-latka. Bezpośrednio po otrzymanej informacji, policjanci zatrzymali kierowcę skody, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Szybko wyszło też na jaw, że mężczyzna decydując się na jazdę złamał sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za swoje nieodpowiedzialne postępowanie 38-latek wkrótce odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w środę (05.06.2024 r.) około godz. 18:30. Do oficera dyżurnego gołdapskiej komendy zadzwonił świadek zdarzenia, który poinformował, że jedną z ulic w Gołdapi porusza się skoda, której kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Czujny uczestnik ruchu drogowego pozostawał w stałym kontakcie i przekazywał dokładną lokalizację tego pojazdu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i sprawnie zatrzymali wskazany pojazd na ulicy Lipowej. Funkcjonariusze od razu wyczuli zapach alkoholu zarówno od kierującego, jak i jego pasażera. Przeprowadzili badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. 38-letni sprawca interwencji posiadał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Pojazd, którym poruszał się 38-latek został zabezpieczony i usunięty na parking strzeżony.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Dzięki odwadze i wzorowej postawie świadka zdarzenia najprawdopodobniej nie doszło do nieszczęścia na drodze. Pamiętajmy! Kiedy zauważymy kierującego, wobec którego mamy podejrzenie, że może on znajdować się w stanie nietrzeźwości – reagujmy! Nie pozwólmy, aby doszło do tragedii i zadbajmy w ten sposób o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

(md/kh)

Powrót na górę strony