Aktualności

Policyjne działania z wykorzystaniem drona

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi oraz Grupy SPEED Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie przeprowadzili wspólne działania. W trakcie akcji funkcjonariusze użyli Bezzałogowy Statek Powietrzny. W efekcie tego przedsięwzięcia funkcjonariusze ujawnili 40 wykroczeń drogowych.

W środę (05.06.2024 r.) nad skrzyżowaniem obwodnicy Gołdapi z drogą wojewódzką nr 650 latał Policyjny Bezzałogowy Statek Powietrzny. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wspólnie z kolegami z Grupy Speed Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przeprowadzili działania z wykorzystaniem specjalistycznego drona. Podczas akcji funkcjonariusze ujawnili 40 wykroczeń drogowych. Policjanci drogówki wystawili łącznie 32 mandaty karne, natomiast w ośmiu przypadkach zastosowali pouczenie. Najczęściej popełnianym wykroczeniem przez kierujących było nie zastosowanie się do pionowego znaku „STOP”.

Bezzałogowy Statek Powietrzny jest wyposażony w kamerę z 30-krotnym zoomem. Policjanci  sterują dronem oraz rejestrują popełnione wykroczenia przy wykorzystaniu kamery i monitora. Następnie informują funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę na danej drodze o zarejestrowanym wykroczeniu. To oni zatrzymują wskazany pojazd do kontroli drogowej i stosują wobec sprawcy sankcję karną.

Film VID-20240606-WA0001.mp4

Pobierz plik VID-20240606-WA0001.mp4 (format mp4 - rozmiar 10.83 MB)

Powrót na górę strony