Aktualności

Spacerowała boso po centrum miasta. Z pomocą schorowanej seniorce przyszli policjanci

Dzięki prawidłowej reakcji świadka, który powiadomił służby o niepokojącej sytuacji, schorowana seniorka szybko uzyskała pomoc. Gołdapscy policjanci ustalili jej personalia oraz adres zamieszkania i przekazali pod opiekę rodziny.

W środę (03.07.2024 r.) tuż po godzinie 7:00 z oficerem dyżurnym gołdapskiej jednostki skontaktował się zaniepokojony mężczyzna. Zgłaszający zauważył starszą kobietę, która spacerowała ulicą boso, ubrana jedynie w koszulę nocną. Na miejsce natychmiast przyjechał patrol Policji. Funkcjonariusze spotkali seniorkę i szybko ustalili, że ma ona problemy z pamięcią, jest zagubiona i nie wie, jak wrócić do domu. Zaopiekowali się kobietą, okazali jej wsparcie i zrozumienie. Dzięki zaangażowaniu policjantów, ich sprawnemu i profesjonalnemu działaniu w niedługim czasie możliwe było odwiezienie 85-latki do jej miejsca zamieszkania i przekazanie pod opiekę bliskich.

Na słowa uznania zasługuje postawa świadka, który wykazał się niezwykłą czujnością i empatią. Pamiętajmy, jeśli widzimy osobę w podeszłym wieku, która w naszym odczuciu zachowuje się dziwnie, wygląda na zagubionego lub jest nietypowo ubrana (boso, w samych kapciach) – poinformujmy o tym odpowiednie służby. Takie działanie może uratować komuś życie lub zdrowie.

(md/kh)

Powrót na górę strony