Aktualności

Skradziony namiot rozstawił przed swoim domem. 67-latek już usłyszał zarzut kradzieży

Sprawne działanie gołdapskich policjantów pozwoliło na zatrzymanie 67-letniego złodzieja. Mężczyzna ukradł namiot wraz z materacem o łącznej wartości 1000 złotych. Kiedy policjanci przyjechali do miejsca zamieszkania podejrzanego ujawnili rozstawiony namiot przed jego domem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (30.06.2023r.). Mężczyzna powiadomił policjantów z gołdapskiej jednostki o tym, że zginął mu namiot wraz z materacem, który był rozłożony na jednym z pól. Mężczyzna przekazał funkcjonariuszem szczegółowy opis skradzionego mienia. Policjanci szybko przystąpili do ustalenia sprawcy tego czynu. W niedługim czasie po zgłoszeniu, na terenie jednej z posesji w Pogorzeli, dostrzegli opisywany rozstawiony namiot. 67-latek nie był w stanie logicznie wytłumaczyć skąd go posiada co od razu wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. W toku dalszych czynności policjanci potwierdzili, że pochodzi on z kradzieży. Mieszkaniec gminy Gołdap został zatrzymany, a namiot wraz z materacem o wartości 1000 złotych – zabezpieczony.

W trakcie przeprowadzonych czynności procesowych śledczy przedstawili 67-latkowi zarzut  kradzieży, do którego mężczyzna się  przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(md)

 

Powrót na górę strony