Aktualności

Z aktualnym zakazem prowadzenia pojazdów i na podwójnym gazie. Kolejny nieodpowiedzialny kierujący zatrzymany przez gołdapskich policjantów

Dzięki czujności i szybkiemu działaniu policyjnego patrolu, kolejny pijany kierowca został zatrzymany. Uwagę mundurowych przykuł styl jazdy kierującego. I tym razem czujność ich nie zawiodła. Badanie alkomatem wykazało promil alkoholu w organizmie 28-latka. Zgodnie z dalszymi ustaleniami funkcjonariuszy, mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu wbrew sądowemu zakazowi.

W piątek (05.07.24 r.) ok. godz. 16:00 policjanci gołdapskiej komendy pełnili służbę na terenie gminy Banie Mazurskie. Podczas przejazdu przez jedną z miejscowości zauważyli jadące przed nimi audi. Pojazd zwrócił szczególną uwagę mundurowych, ponieważ bez powodu zjeżdżał od prawej do lewej strony drogi. Sposób jazdy kierowcy sugerował, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili skontrolować prowadzącego auto. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że 28-latek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. W dalszej kolejności policjanci ustalili, że mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym za popełnione przestępstwa 28-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(md)

 

 

 

Powrót na górę strony