Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne patrole na wodzie

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku, to także dodatkowe obowiązki dla policjantów. Jak co roku gołdapscy policjanci, patrolują zbiorniki wodne na specjalnie przygotowanej i oznakowanej łodzi motorowej dbając o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

Okres wakacji to w większości czas wypoczynku nad wodą, z którego w upalne dni korzystają dzieci, młodzież oraz dorośli. Jednocześnie jest to okres intensywnej pracy gołdapskich policjantów na kąpieliskach, którzy w ramach patroli wodnych czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą.

Policjanci do końca letniego sezonu będą dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą oraz zabezpieczać imprezy organizowane na akwenach. Ich zadaniem będzie również  eliminowanie kłusowników, sprawdzanie stosownych uprawnień i stanu trzeźwości osób, które korzystają z różnego rodzaju sprzętu pływającego, jak również prowadzenie akcji ratowniczych i profilaktycznych.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność, a przede wszystkim o nie łączenie alkoholu z wodnymi kąpielami.

 

Powrót na górę strony