Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał motorem przed policją. Powód? Brak uprawnień na motocykl, który nie był dopuszczony do ruchu

Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej, po czym rozpoczął ucieczkę. Policjanci ruszyli w pościg. Po kilku kilometrach 28-lek zakończył swoją podróż w przydrożnym rowie. Okazało się, że nie ma uprawnień na motor a jego jednoślad nie był dopuszczony do ruchu drogowego. Za próbę ucieczki grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj (04.08.19) kilka minut po godz. 19:00 na trasie Główka - Gołdap. Policjanci gołdapskiej drogówki w trakcie patrolu drogi wojewódzkiej nr 650 zauważyli kierowcę motocykla, który nie miał tablic rejestracyjnych. W związku z tym chcieli zatrzymać go do kontroli. Mężczyzna jednak nie reagował na sygnały nakazujące mu zatrzymanie się i zaczął uciekać. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg, który trwał do Gołdapi. Tam mężczyzna chcąc przejechać przez ścieżkę pieszo-rowerową stracił panowanie nad motocyklem i zjechał do rowu.

Funkcjonariusze ustalili, że kierującym jednośladem był 28-latek z Gołdapi. W trakcie swojej jazdy mężczyzna łamał przepisy ruchu drogowego, narażając na utratę zdrowia lub życia nie tylko siebie, ale i innych użytkowników drogi. Jak się okazało powodem ucieczki był to, że nie posiadał prawa jazdy na motocykl a pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

28-latek był trzeźwy. Z urazem nogi został przewieziony do szpitala. Wkrótce ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się w sądzie.

Przypominamy!!!

Niezatrzymanie się do kontroli traktowane jest jako przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony