Bezpieczne ferie z gołdapskimi policjantkami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie z gołdapskimi policjantkami

Jak bezpiecznie wypoczywać podczas ferii zimowych? Opowiadały o tym gołdapskie policjantki podczas spotkań z dziećmi, które swój wolny czas spędzają na półkoloniach. Uczestnicy tegorocznego zimowiska z ciekawością słuchali rad o tym, jak unikać zagrożeń podczas zimowego szaleństwa.

Tegoroczne ferie zimowe przypadają w okresie wciąż panującej pandemii koronawirusa. Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla organizatorów półkolonii w szkołach podstawowych. Zasady te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników oraz zminimalizować ryzyko związane z zakażeniem koronawirusem.

Ferie to czas wypoczynku i zabawy. Jednak w czasie ich trwania nie można zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też dzielnicowe z gołdapskiej komendy  odwiedziły dzieci na półkoloniach, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie.

Funkcjonariuszki podczas spotkania - z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego - przypomniały dzieciom o zagrożeniach czyhających na nie w trakcie zimowego wypoczynku. Omówiły zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegały przed zamarzniętymi akwenami wodnymi i zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko jezdni. Przypomniały dzieciom pozostającym w domu o konieczności zamykania drzwi oraz przestrzegły przed wpuszczaniem do środka nieznajomych osób. Nie zabrakło też zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i informacji o tym, jak ważne jest korzystanie z odblasków.

(ab/tm)

Powrót na górę strony