Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpiecznych wakacjach z gołdapskimi policjantami

Tegoroczne wakacje tak jak i ubiegłe przebiegają w czasie pandemii koronawirusa. Niemniej jednak, aby wypoczynek upłynął bezpiecznie gołdapscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wspólnie z innymi służbami przeprowadzili pogadanki dla uczestników kolonii i obozów harcerskich organizowanych na terenie powiatu gołdapskiego.

Wakacje to czas, w którym większość z nas korzysta z urlopu, wyjeżdża na wakacje, obozy czy kolonie. W tym roku, tak jak i w ubiegłym z uwagi na pandemię koronawirusa letni wypoczynek może wyglądać trochę inaczej niż zwykle. Pomimo zniesienia restrykcji nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Dlatego też gołdapscy policjanci wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Strażą Pożarna oraz Strażą Graniczną spotkali się z obozowiczami wypoczywającymi na terenie powiatu gołdapskiego, aby porozmawiać o bezpiecznych wakacjach.

Wczoraj (06.07.21) mundurowi odwiedzili wypoczynek zorganizowany na terenie gminy Dubeninki. Funkcjonariusze spotkali się z obozowiczami w Rakówku oraz obozem harcerskim w miejscowości Bludzie Małe. Pracownicy sanepidu skontrolowali warunki socjalno-bytowe i sanitarne, a policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami granicznymi rozmawiali z organizatorami i uczestnikami o bezpieczeństwie podczas wakacji. Tematyka pogadanek obejmowała m.in. kwestie dotyczące bezpieczeństwa na drodze, czyli o bezpiecznym poruszaniu się podczas wycieczek pieszych i rowerowych, o bezpieczeństwie w lesie i, co w okresie letnim najważniejsze, bezpiecznym wypoczynku nad wodą.

Powrót na górę strony