Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pola edukuje w kolejnych szkołach

Do kolejnych szkół w Gołdapi i Dubeninkach trafiły materiały profilaktyczne dotyczące projektu pn. „Profilaktyka Smyka”. Akcja adresowana jest do uczniów kl. I-III szkół podstawowych. Dzieci otrzymają książeczki o przygodach niesfornej dziewczynki, która poznaje zasady bezpieczeństwa w trakcie różnych przygód, zaś do nauczycieli trafią materiały pomocnicze do prowadzenia zajęć.

„Profilaktyka Smyka” to akcja dedykowana uczniom klas I-III szkół podstawowych. W 13 rymowanych historyjkach policjant na przykładzie zachowań niesfornej bohaterki przestrzega dzieci przed zagrożeniami, na które narażone są w codziennym życiu.  Najmłodszym dedykowana jest książka, nauczyciele zaś otrzymają materiały pomocnicze w postaci m.in. scenariuszy lekcji, kolorowanek czy też pieczątek z wizerunkiem Poli.

W realizację projektu „Profilaktyka Smyka” na terenie powiatu gołdapskiego  aktywnie włączyły się lokalne władze samorządowe.

Komendant Powiatowy Policji w Gołdapi insp. Dariusz Stachelek wspólnie ze Starostą Gołdapskim Marzanną Wardziejewską przekazał na ręce Pani dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gołdapi kolejne pakiety profilaktyczne. Materiały edukacyjne zakupione w ramach projektu trafiły rónież na ręce przedstawiciela Szkoły Podstawowej w Dubeninkach. Wręczył je  Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gołdapi nadkom. Tomasz Jegliński wspólnie z Sekretarz Gminy Dubeninki Panią Ewa Bogdanowicz-Kordjak.

Powrót na górę strony