Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

GOŁDAPSCY POLICJANCI WSPÓLNIE Z POLĄ I SIERŻANTEM GOŁDAPKIEM NA IMPREZIE PLENEROWEJ

W miniony weekend gołdapscy policjanci uczestniczyli w akcji pn. „Profilaktyka uzależnień w otoczeniu Mazurskich Tężni Solankowych”. Przedsięwzięcie było doskonałą okazją do promowania bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wraz ze stałą pomocniczką Polą rozdawali maluchom odblaski. Starsi uczestnicy mogli przymierzyć alkogogle i narkogogle i tym samym przekonać się jak zmienia się koordynacja ruchowa pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

W sobotnie popołudnie na Promenadzie Zdrojowej w Gołdapi odbyła się prozdrowotna impreza pn. „Profilaktyka uzależnień w otoczeniu Mazurskich Tężni Solankowych”. Niezmiennie nie mogło na niej zabraknąć gołdapskich stróżów prawa, których wspierała niezawodna Polą oraz sierżant Gołdapek. Wszyscy promowali bezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Funkcjonariusze przygotowali maluchom wiele atrakcji a starsi mieszkańcy mogli przymierzyć alkogogle i narkogogle i przekonać się, jak zmienia się ludzka percepcja pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Na policyjnym stanowisku każdy maluch otrzymał element odblaskowy i praktyczne porady od Poli i Sierżanta Gołdapka m.in. dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Starsi uczniowie szkół zostali zaopatrzeni w ulotki profilaktyczne dot. m.in. zagrożeń związanych z środkami psychoaktywnymi.

Powrót na górę strony