Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Masz wpływ na bezpieczeństwo – reaguj!” To hasło wczorajszego spotkania policjantów z seniorami

Krajowa mapa zagrożeń, aplikacja „Moja Komenda”, oszustwa na „wnuczka” i „policjanta” – te i inne ważne tematy poruszyli policjanci na spotkaniu z seniorami w Bibliotece Publicznej w Żytkiejmach. Głównym celem spotkania było uświadomienie starszych osób jakie zagrożenia mogą spotkać ich w codziennym życiu i przybliżenie im jak funkcjonują narzędzia kontaktu z policją, za pomocą których mogą poinformować mundurowych o zagrożeniach.

Wczoraj (14.11.2022r.) gołdapscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno-profilaktycznym poświęconemu bezpieczeństwu, które odbyło się w ramach projektu „On, Ty i Ja – razem bezpieczniej w powiecie Gołdapskim” dofinansowanemu przez Rządowy Program Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024.

Policjanci omawiali z seniorami zagadnienia związane ze stanem bezpieczeństwa w ich najbliższym otoczeniu. Zwrócili szczególną uwagę na możliwość dokonywania zgłoszeń za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dokładnie omawiając obsługę tego narzędzia. Mundurowi przedstawili też swoim słuchaczom jak funkcjonuje Aplikacja „Moja Komenda”. Dzielnicowy obszernie omówił powyższe narzędzia kontaktu z policją, na rzutniku zaprezentował jak należy z nich korzystać. Działania te zorganizowano po to, aby osoby, które nie potrafią sprawnie korzystać z Internetu miały możliwość wypowiedzi na temat zagrożeń występujących w ich otoczeniu. Przekazano im również informacje na temat instytucji na terenie powiatu gołdapskiego, w których mogą skorzystać bezpłatnie z Internetu.

Korzystając z okazji spotkania, specjalistka do spraw nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi poinformowała seniorów o działaniu oszustów, którzy wyłudzają pieniądze metodą na tzw. „wnuczka”, „policjanta”, „pracownika banku”. Mundurowi wspólnie ze swoimi słuchaczami przeanalizowali sytuacje, w których ofiarami sprawców stają się osoby starsze, bowiem to oni w dużym stopniu narażeni są na działania ze strony przestępców.

Po zakończeniu żywej dyskusji uczestnicy otrzymali od policjantów ulotki informacyjne oraz gadżety w postaci odblaskowych smyczy i etui antykradzieżowych do karty płatniczej. Takie spotkania niewątpliwie pozostawiają w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

(md)

  • Policjanci podczas spotkania z seniorami
  • Policjanci podczas spotkania z seniorami
  • Policjanci podczas spotkania z seniorami
  • Policjanci podczas spotkania z seniorami
  • Policjanci podczas spotkania z seniorami
  • Policjanci podczas spotkania z seniorami
Powrót na górę strony