Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Z inicjatywy KWP w Olsztynie oraz Szpitala Klinicznego MSWiA z W-M Centrum Onkologii zorganizowana została konferencja „100 lat bezpieczeństwa zdrowotnego Policji Kobiecej” dla funkcjonariuszek i pracownic Policji województwa warmińsko-mazurskiego. W wydarzeniu wzięły udział funkcjonariuszki i pracownice cywilne Policji, które z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w wykładach, warsztatach i konsultacjach. Konferencja zorganizowana w związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 100 lat kobiet w Policji.
Dodano: 11.04.2025 -
Poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach od wielu lat zaliczana jest do priorytetów Komendanta Głównego Policji. W ciągu ostatnich 2 lat istotnie zwiększona została liczba etatów w komórkach ruchu drogowego. Specyfika służby policjantów ruchu drogowego wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy, dlatego też, aby możliwe było przeszkolenie większej liczby policjantów w tym obszarze, podjęto działania mające na celu utworzenie Szkoły Policji Ruchu Drogowego w Sieradzu.
Dodano: 07.04.2025 -
Kampania „Bankowcy dla CyberEdukacji” jest wspólną inicjatywą Związku Banków Polskich, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa i banków. Celem kampanii jest edukacja wszystkich użytkowników Internetu w zakresie cyberzagrożeń i sposobów ochrony przed nimi. Twarzami tegorocznej edycji są Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Buczkowski.
Dodano: 06.04.2025 -
Trwa postępowanie kwalifikacyjne dla kandydatów do służby w Samodzielnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji w Olsztynie na stanowiska w Sekcji Bojowej i Sekcji Minersko-Pirotechnicznej. Ponadprzeciętna sprawność fizyczna, bardzo dobry stan zdrowia, wysoka odporność na sytuacje stresowe, umiejętność pracy w zespole i szybkiej adaptacji do nagłych zmian - to cechy, które musi posiadać każdy policyjny kontrterrorysta. Nie każdy się do tego nadaje, ale każdy kto czuje się na siłach, może spróbować dołączyć do SPKP w Olsztynie.
Dodano: 05.04.2025 -
Od początku 2025 roku na przejazdach kolejowych na Warmii i Mazurach doszło do 2 wypadków i 5 kolizji drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 1 została ranna. Sposobem na minimalizację ryzyka wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń w tych miejscach, są wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny przejazd kolejowy”. To już kolejna edycja akcji w tym roku z udziałem policjantów komórek ruchu drogowego wspieranych przez przedstawicieli innych służb i instytucji. Przede wszystkim funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.
Dodano: 04.04.2025 -
Gołdapscy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. 46-letni mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, w trakcie kontroli okazało się, że jego pasażer jest osobą poszukiwaną.
Dodano: 04.04.2025 -
Gołdapscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 40-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów podczas interwencji, kiedy to właściciel lokalu nie mógł pozbyć się niechcianego lokatora. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Koszalinie do odbycia kary pozbawienia wolności.
Dodano: 03.04.2025 -
W dniach 27-28 marca 2025 roku Zespół do spraw Ochrony Praw Człowieka KWP w Olsztynie, we współpracy z Komendą Główną Policji, zorganizował dwie edycje szkolenia dotyczącego komunikacji z osobami ze szczególnymi potrzebami, takimi jak osoby słabowidzące i niewidome. Warsztaty poprowadziła Anna Dąbrowska ekspert z Gabinetu Komendanta Głównego Policji, a ich uczestnikami byli funkcjonariusze oraz pracownicy Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego.
Dodano: 02.04.2025 -
Mł. asp. Hubert Lewandowski na co dzień służbę pełni w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Nasz kolega jest twórcą publikacji „Poradnika dla kandydatów do służby w Policji z zakresu testu sprawności fizycznej”. Kolejna książka, którą opublikował pt. „Gotowy na służbę – Praktyczny Mentoring dla Nowego Pokolenia Policji” - skierowana jest przede wszystkim do nowo przyjętych policjantów, ale mogą z niej korzystać również instruktorzy, dowódcy, a nawet osoby cywilne, które chcą lepiej zrozumieć specyfikę służby mundurowej.
Dodano: 01.04.2025