Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Boże Narodzenie już wkrótce, pamiętajmy włamywacze nie świętują
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wszystkim, którzy będą odwiedzać swoich bliskich przypominamy, aby w tej wielkiej gorączce świątecznej zadbali o bezpieczeństwo własnych domów. Zróbmy wszystko, aby te dni minęły nam w spokojnej i bezpiecznej atmosferze.
Dodano: 14.12.2022 -
Wojewódzkie szkolenie obronne
W sytuacjach kryzysowych bardzo ważna jest prawidłowa koordynacja działań służb, powołanych do przeciwdziałania ich skutkom oraz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Żeby te działania były skuteczne w czasie wystąpienia kryzysu, potrzebne są odpowiednie szkolenia. Dlatego policjanci ze Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie przeprowadzili wojewódzkie szkolenie obronne z elementami zarządzania kryzysowego.
Dodano: 14.12.2022 -
„Krzyczę ciszą nieogarniętego bólu” – konferencja na temat zbrodni popełnionych na Działdowszczyźnie w latach 1939 – 1945
„Krzyczę ciszą nieogarniętego bólu, bo ból jest wielki w tym miejscu, nie można tego ogarnąć, ale chyba cisza w tym miejscu będzie głośniejsza niż sam krzyk” - takim cytatem rozpoczęła się konferencja na temat zbrodni niemieckich i sowieckich popełnionych na Działdowszczyźnie w latach 1939 – 1945, połączona z wystawą dokumentującą niemieckie obozy w Działdowie w latach II Wojny Światowej.
Dodano: 14.12.2022 -
Dzień kandydata - zapraszamy!
Już w najbliższą sobotę - 17.12.2022 r., po długiej przerwie spowodowanej pandemią, odbędzie się spotkanie z cyklu "Dzień kandydata". W godzinach od 9.00 do 14.00 każdy zainteresowany służbą w Policji może dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja, skorzystać z rad policyjnych instruktorów, a przede wszystkim sprawdzić się na torze sprawnościowym, który jest jednym z etapów podczas rekrutacji do służby w Policji.
Dodano: 14.12.2022