Policja radzi

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stop włamaniom do domów - zabezpiecz swoje mieszkanie!

Wakacje to czas urlopów, wyjazdów, spędzania czasu poza domem. Pamiętaj, włamywacze nie robią sobie wakacji! Celem kampanii „Stop włamaniom do domów” jest przypomnienie kilku zasad bezpieczeństwa i zachęcenie do właściwego zabezpieczenia dobytku, mieszkania czy domu.

Jak dobrze mieć sąsiada!

Poproś sąsiada lub inną zaufaną osobę o to, aby podczas Twojej nieobecności doglądnęła Twojego mieszkania i zwróciła uwagę na nieznajome osoby „kręcące się” obok posesji.

Klucz pod wycieraczką to zły pomysł!

Nigdy nie zostawiaj kluczy do mieszkania w umówionym miejscu, np. pod wycieraczką czy w doniczce. Takie „znalezisko” to niejako zachęta dla włamywacza, żeby odwiedził nasze mieszkanie.

Zamknąłeś drzwi i okna?

Pamiętajmy również, żeby za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu zamykać drzwi i okna (również te piwniczne i dachowe). Przed dłuższym wyjazdem warto także zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz do domu oraz pomieszczeń gospodarczych.

Gotówkę i kosztowności zostaw w banku!

Planując urlop, rozważmy zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych. Stamtąd na pewno je odbierzemy. Bezpieczne będą czekały na nasz powrót.

Zainwestuj w bezpieczeństwo!

Rolety antywłamaniowe, atestowane zamki, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu. Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Pamiętajmy, złodziej, typując dom do włamania, wybierze ten z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania!

Zdjęcia z wakacji w mediach społecznościowych dopiero po powrocie!

Miejmy też na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia z wakacji zamieszczajmy dopiero po powrocie.

 

Powrót na górę strony