Tag podcast
Rozmiar czcionki
- Etyka w Policji Dlaczego to ważne, aby w ogóle rozmawiać na temat etyki w Policji? Czym jest policyjna sieć pełnomocników ds. ochrony praw człowieka? Jakie nowe rozwiązania za jej sprawą wdrożono w całej Policji? Jakich zmian być może wymaga jeden z trwalszych aktów tej instytucji? Jaka jest rola pełnomocników podczas demonstracji czy manifestacji? Jakie rozwiązania ochrony praw człowieka w policji przyjęto w innych krajach oraz jaka jest historia zarządzenia nr 805 w sprawie „Zasad etyki zawodowej policjanta”, której 20. rocznicę podpisania obchodzimy w tym roku – opowiada mł. insp. Krzysztof Łaszkiewicz, Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka w policyjnym podcaście #WspólnieBezpieczni.
- Podcast #04 KMP w Szczecinie – Policyjni Wodniacy W czwartym odcinku podcastu Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, realizowanym we współpracy ze Studenckim Radiem Uniwersytetu Szczecińskiego NIUSRADIO, w ramach promocji zawodu policjanta staramy się przybliżyć specyfikę naszej służby. Tym razem porozmawiamy z funkcjonariuszami z Referatu Wodnego.
- Podcast #02 KMP w Szczecinie – poznajcie funkcjonariuszy na motocyklach W drugim już odcinku podcastu Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, realizowanym we współpracy ze Studenckim Radiem Uniwersytetu Szczecińskiego NIUSRADIO, w ramach promocji zawodu policjanta staramy się przybliżyć specyfikę naszej służby. Tym razem porozmawiamy z funkcjonariuszami na motocyklach, które w policji od zawsze pełnią ważną rolę.
- Z Policyjną Panią Psycholog Praca w Policji, obarczona ogromnym ryzykiem, wywołuje silne emocje i staje się źródłem nieodłącznego stresu. W jakich sytuacjach funkcjonariusze szukają oparcia? Kiedy, gdzie i dlaczego należy poszukać pomocy oraz jakie istnieją jej rodzaje - opowiada psycholożka policyjna st. post. Anna Cendrowicz z Wydziału Psychologów Policyjnych Biura Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej Komendy Głównej Policji w naszym kolejnym podcaście #WspólnieBezpieczni.
- STOP przemocy domowej - podcast Trwała i pozytywna zmiana dla osób doznających przemocy jest możliwa. Zbiorem takich cennych historii jest ogólnopolski konkurs "Policjant, który mi pomógł". Co było konieczne, by przerwać spirale krzywd, opowiadają trzy kobiety, które doświadczyły przemocy domowej oraz laureaci konkursu, który w 2022 r. obchodził swoją 15. edycję.