Tag osoba bezdomna
Rozmiar czcionki
- Jeden telefon może uratować życie W okresie zimowym policjanci sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Mundurowi apelują do mieszkańców aby natychmiast informować służby, gdy zauważą osobę potrzebującą. W piątek godną pochwały postawą wykazał się mieszkaniec, który szybko zareagował na widok mężczyzny śpiącego na ławce w parku. W obawie o jego życie i zdrowie natychmiast powiadomił Policję.
- Skorzystaj z aplikacji KMZB i zgłoś miejsce przebywania osób bezdomnych! Zimą mrozy mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć, dlatego też gołdapscy policjanci przypominają, aby nie pozostawać obojętnym na los osób potrzebujących. Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci trafiają do osób samotnych i bezdomnych, aby sprawdzić, czy potrzebują one pomocy i nie są narażone na wychłodzenie.
- Hipoglikemia - stan, który może nas zmylić Hipoglikemia, inaczej niedocukrzenie, czyli stan w którym poziom glukozy we krwi jest obniżony. W skrajnych przypadkach niesie za sobą ryzyko śpiączki i śmierci. Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji, będąc świadomi takich zagrożeń, we współpracy z Centrum Medyczne Puławska oraz TwójRatownik.pl, przygotowali film instruktażowy o tematyce reagowania i udzielania pomocy przedmedycznej w przypadku kontaktu z osobami, które mają objawy hipoglikemii.
- Nie przechodźmy obojętnie wobec osób narażonych na wychłodzenie Kiedy na dworze panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Prawdziwe mrozy dopiero przed nami, ale już teraz nie przechodźmy obojętnie wobec potrzebujących pomocy.
- Nie odwracaj wzroku! Niewielka pomoc może uratować życie! Niskie temperatury powietrza często okazują się śmiertelne dla osób bezdomnych wymagających pomocy. Jeśli widzisz osobę, która może być narażona na wychłodzenie, nie bądź obojętny! Nie zapominajmy także o samotnych i nieporadnych życiowo. Nasza reakcja, kilka minut uwagi i jeden telefon na numer alarmowy może ocalić życie! Niby niewiele, a jednak bardzo dużo.
- Z pomocą potrzebującym i bezdomnym Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. W zainteresowaniu mundurowych są m.in. pustostany, ogródki działkowe, okolice mostów i kanałów ciepłowniczych ale również tereny zielone. Jak co roku policjanci monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Zwracamy się z apelem o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza w przypadku spadków temperatur. Nasze wspólne zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Pamiętajmy, że czasami wystarczy tylko jeden telefon, który może zmienić wszystko!
- Nie odwracaj wzroku! Niewielka pomoc może uratować życie! Niskie temperatury powietrza często okazują się śmiertelne dla osób bezdomnych wymagających pomocy. Jeśli widzisz osobę, która może być narażona na wychłodzenie, nie bądź obojętny! Nie zapominajmy także o samotnych i nieporadnych życiowo. Nasza reakcja, kilka minut uwagi i jeden telefon na numer alarmowy może ocalić życie! Niby niewiele, a jednak bardzo dużo.
- Dzięki reakcji mieszkańców i interwencji policjantów pomoc dotarła na czas Zbliża się okres roku, który może być szczególnie groźny dla osób bezdomnych i nieporadnych życiowo, pozostających bez opieki i zagrożonych wychłodzeniem. Jak co roku policjanci są przygotowani, by interweniować i pomagać takim osobom. Tak jak miało to już miejsce w Ełku. Po nocnym zgłoszeniu od mieszkańców o leżącym w zaroślach mężczyźnie, policjanci przewieźli go do komendy, aby tam w cieple bezpiecznie spędził noc i wytrzeźwiał. Nie bądźmy obojętni wobec osób zagrożonych niskimi temperaturami – jeden telefon może uratować komuś życie. Pomocne będzie też skorzystanie z możliwości, jaką daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.