Tag przestępstwo
Rozmiar czcionki
- Był pijany i wpadł przez nadmierną prędkość Kierujący osobowym mercedesem nie tylko jechał za szybko w terenie zabudowanym i nie zastosował się do dyspozycji znaku „STOP”, ale równocześnie kierował na podwójnym gazie. Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany przez policjantów mandatami karnymi, natomiast za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.
- Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży Gołdapscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 35-letniego złodzieja. Mężczyzna ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości 1000 złotych. W szybkiej interwencji mundurowych pomógł jeden z sąsiadów, który zadzwonił na telefon alarmowy.
- Pościg za pijanym kierowcą Do policyjnego aresztu trafił kierujący volkswagenem. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej podejmując próbę ucieczki. Policjanci po krótkim pościgu szybko zatrzymali pojazd. Wewnątrz za kierownicą auta znajdował się 44-latek, który był pijany. Mężczyzna odpowie teraz za popełnione przestępstwa oraz szereg popełnionych wykroczeń w trakcie niebezpiecznej jazdy.
- Fałszywa informacja W ostatnich dniach na skrzynki e-mailowe rozsyłana jest wiadomość pochodząca rzekomo od Policji, informująca o wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego w Polsce. Informujemy, że Policja nie jest autorem tych wiadomości, a ich celem może być próba wywołania niepokoju lub strachu, a także może być wstępem do kolejnych przestępczych działań.
- Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku trwa od 20 do 26 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.
- Tydzień Pomocy Ofiarom Pokrzywdzonym Przestępstwem W dniach 20-26 lutego 2023 roku przypada Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, podczas której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej. Można ją uzyskać w różnych lokalizacjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.
- Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem pamiętaj, że możesz otrzymać bezpłatną pomoc Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzona przestępstwem PAMIĘTAJ MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNA POMOC. Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty – przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielenie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.
- Kobieta odpowie za kradzież telefonu Zaledwie kilka dni od zgłoszenia gołdapscy policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież telefonu. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. 44-latka usłyszała już zarzut kradzieży i przyznała się do czynu. Za to przestępstwo grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.
- Dobór do służby w Centralnym Biurze Zwalczania Cyberprzestępczości Cyberprzestępczość stanowi jedno z największych i najbardziej rozwijających się zagrożeń bezpieczeństwa. Jest zjawiskiem narastającym i niebezpiecznym. Skuteczna walka z zagrożeniami płynącymi z sieci jest możliwa wyłącznie w warunkach, gdy organy ścigania nie ustępują cyberprzestępcom zarówno w technologii jak i w umiejętnościach. Specjaliści z tego zakresu pracują w Centralnym Biurze Zwalczania Cyberprzestępczości. Chcesz do nich dołączyć? Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości ogłasza rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby w centralnym biurze zwalczania cyberprzestępczości oraz w komórkach organizacyjnych funkcjonujących na obszarze jego działania.
- Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi Dzień 18 października obchodzony jest jako Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec.
- Realizacja działań w projekcie pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego” 18 października już po raz 16. obchodzimy Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Przy tej okazji Biuro Prewencji wraz z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji przypominają o trwających działaniach w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Identyfikacja ofiar handlu ludźmi jako podstawa uzyskania wsparcia przez pokrzywdzonego”, realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego: instrumentu współpracy policyjnej, zapobiegania i zwalczania przestępczości oraz zarządzania kryzysowego.