Tag Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rozmiar czcionki
- Nieprawidłowe parkowanie? Przekraczanie dopuszczalnej prędkości? Możesz zgłosić zagrożenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa! Gołdapscy policjanci przypominają o możliwości zgłaszania różnych zagrożeń za pomocą narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za jej pośrednictwem możesz zgłosić m.in. nieprawidłowe parkowanie w Twojej okolicy. Wystarczy, że anonimowo zaznaczysz na mapie miejsce, które następnie sprawdzą i zweryfikują mundurowi.
- KMZB - TY ZGŁASZASZ, MY WERYFIKUJEMY I ELIMINUJEMY Mieszkańcy powiatu gołdapskiego aktywnie korzystają z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Od początku roku gołdapscy mundurowi otrzymali blisko 70 zgłoszeń za jej pośrednictwem. W minionym tygodniu funkcjonariusze wyeliminowali kolejne zagrożenia zgłoszone przez internautów.
- Skorzystaj z aplikacji KMZB i zgłoś miejsce przebywania osób bezdomnych! Zimą mrozy mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć, dlatego też gołdapscy policjanci przypominają, aby nie pozostawać obojętnym na los osób potrzebujących. Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci trafiają do osób samotnych i bezdomnych, aby sprawdzić, czy potrzebują one pomocy i nie są narażone na wychłodzenie.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na Warmii i Mazurach w 2022 roku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, którym każdy obywatel może zasygnalizować policjantom, jakieś niepokojące zjawisko lub taką sytuację, która wydaje mu się wymagać działania ze strony Policji. Wystarczy parę kliknięć, by informację o tym zamieścić na mapie z dokładną lokalizacją i opisem. Dzięki temu policjanci mogą sprawdzić to, co niepokoi mieszkańców i podjąć właściwe decyzje. Od początku istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na Warmii i Mazurach mieszkańcy nanieśli prawie 90 000 zagrożeń. W samym 2022 roku policjanci otrzymali ponad 16,5 tys. takich zgłoszeń.
- W Twojej okolicy dochodzi do łamania prawa? Zgłoś to policjantom i skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa obywateli, nidziccy policjanci zachęcają do korzystania z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zapewniamy, że każde zgłoszone przez mieszkańców zagrożenie jest dokładnie sprawdzane przez policjantów.
- 2,5 mln zagrożeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa W dniu 21 listopada 2022 r. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione 2.500.000. zagrożenie. Od ponad 6 lat aplikacja cieszy się nieustającą popularnością.
- „Masz wpływ na bezpieczeństwo – reaguj!” To hasło wczorajszego spotkania policjantów z seniorami Krajowa mapa zagrożeń, aplikacja „Moja Komenda”, oszustwa na „wnuczka” i „policjanta” – te i inne ważne tematy poruszyli policjanci na spotkaniu z seniorami w Bibliotece Publicznej w Żytkiejmach. Głównym celem spotkania było uświadomienie starszych osób jakie zagrożenia mogą spotkać ich w codziennym życiu i przybliżenie im jak funkcjonują narzędzia kontaktu z policją, za pomocą których mogą poinformować mundurowych o zagrożeniach.
- 6 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa 5 października 2022 r. mija 6 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ten nowatorski projekt został poprzedzony konsultacjami społecznymi, aby ostateczna jego postać odpowiadała jego użytkownikom. W tym czasie ponad 3 mln ludzi naniosło blisko 2,5 mln zagrożeń, które w ponad 51% zostały potwierdzone przez Policję, w następstwie czego podjęto działania zmierzające do ich wyeliminowania. Każdego dnia mieszkańcy wskazują ponad tysiąc zagrożeń, które w ich ocenie mają istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy, zamieszkania czy wypoczynku.
- 10 mandatów karnych i 1 pouczenie – to efekt zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to jedno z narzędzi wykorzystywanych do kontaktu z Policją. Aplikacja pozwala w prosty sposób przekazać Policji informacje o zagrożeniach w wybranych kategoriach, które negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Tylko w ostatnim tygodniu policjanci potwierdzili 4 zgłoszone zagrożenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości na terenie Gołdapi.
- KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA – SAM MOŻESZ UMIEŚCIĆ NA NIEJ KONKRETNE ZAGROŻENIE Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które pozwala na wymianę informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem. Obywatel może w szybki i prosty sposób nanieść zagrożenie na mapę, co ma wpływ na zwiększenie jego poczucia bezpieczeństwa.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.