Tag aplikacja
Rozmiar czcionki
- Bądź ostrożny podczas korzystania z przejazdów pzez aplikację! Kampania społeczna pt. „Świadomość” Zdarzenia związane z przypadkami przestępstw, z jakimi mieliśmy do czynienia w przewozach „na aplikację”, skłoniły kierownictwo Komendy Stołecznej Policji do rozpoczęcia działań prewencyjnych ukierunkowanych na ograniczenie tego zjawiska. Dlatego dziś rozpoczynamy kampanię społeczną pod hasłem „Świadomość”, skierowaną głównie do młodych kobiet, korzystających z przewozu osób „na aplikację”. Stosowne listy intencyjne, wskazujące na zaistnienie problemu, zostały skierowane do rektorów warszawskich uczelni.
- 2,5 mln zagrożeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa W dniu 21 listopada 2022 r. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione 2.500.000. zagrożenie. Od ponad 6 lat aplikacja cieszy się nieustającą popularnością.
- Zwalczanie przestępczości popełnianej przez kierowców świadczących usługi przewozu osób na aplikację Wydział dw. z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji wspólnie z Wydziałem Kryminalnym Komendy Stołecznej Policji, przy udziale Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, przeprowadzili w ostatnich dniach w Warszawie akcję mającą na celu zwalczanie przestępstw w środkach transportu publicznego. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze wylegitymowali łącznie prawie 200 osób oraz skontrolowali niemal 200 pojazdów, za popełnione przestępstwa zatrzymali 12 kierowców i wystawili liczne mandaty karne. Podobne działania prowadzone będą nie tylko w Warszawie, ale również w innych miastach na terenie kraju.
- Bądźmy ostrożni podczas korzystania z aplikacji do przejazdów Dzięki aplikacjom internetowym do podróżowania możemy w bardzo szybki i tani sposób dotrzeć do pożądanego miejsca. Korzystając z nich musimy jednak kierować się zasadą ograniczonego zaufania, zwrócić uwagę na wszelkie zagrożenia, jakie mogą nas spotkać i zadbać o własne bezpieczeństwo. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z przejazdów oferowanych przez inne osoby za pomocą aplikacji.
- 6 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa 5 października 2022 r. mija 6 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ten nowatorski projekt został poprzedzony konsultacjami społecznymi, aby ostateczna jego postać odpowiadała jego użytkownikom. W tym czasie ponad 3 mln ludzi naniosło blisko 2,5 mln zagrożeń, które w ponad 51% zostały potwierdzone przez Policję, w następstwie czego podjęto działania zmierzające do ich wyeliminowania. Każdego dnia mieszkańcy wskazują ponad tysiąc zagrożeń, które w ich ocenie mają istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy, zamieszkania czy wypoczynku.
- Chcesz wiedzieć kto jest Twoim dzielnicowym? Możesz to sprawdzić w aplikacji „Moja Komenda” Czy wiesz, jak w łatwy sposób skontaktować się ze swoim dzielnicowym? Umożliwi Ci to aplikacja „Moja Komenda“ która pozwoli ustalić dane Twojego dzielnicowego oraz pozwoli nawiązać z nim bezpośredni kontakt.