Tag oszustwa
Rozmiar czcionki
- Policjanci zorganizowali i przeprowadzili ewaluacyjną debatę społeczną W minioną środę gołdapscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili debatę społeczną. Spotkanie odbyło się w Klubie Seniora we Wróblu. Tematem przewodnim debaty było bezpieczeństwo osób starszych. Wizyta wzbogacona była o ulotki i plakaty, które zostały opracowane w ramach planu działań edukacyjno-profilaktycznych pn.: „Zachowaj czujność - nie daj się oszukać - chroń swoje mienie!”.
- Profilaktyka w zakresie cyberzagrożeń, oszustw oraz prawidłowego zabezpieczenia mienia – to cel spotkania gołdapskich policjantów z seniorami Bezpieczeństwo osób starszych jest bardzo ważne. Wiedzą o tym policjanci z gołdapskiej jednostki, dlatego też cyklicznie spotykają się z seniorami. Mundurowi uwrażliwiają ich na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą oszustw i przekazują informacje jak ustrzec się przed utratą pieniędzy. Zwracają też szczególną uwagę na to, w jaki sposób prawidłowo zabezpieczyć swoje mienie.
- Dzień Bezpiecznego Internetu z gołdapskimi policjantami Uświadamianie internautów o zagrożeniach występujących w sieci to jedno z wielu zadań policyjnej służby. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, młodzieży i seniorów w wirtualnym świecie, gołdapscy policjanci odbyli cykl spotkań, podczas których propagowali bezpieczny dostęp do zasobów internetowych oraz promowali pozytywne wykorzystywanie Internetu.
- Rozważni i romantyczni nie tylko w Walentynki Internet, media społecznościowe i popularne komunikatory coraz częściej pomagają podtrzymywać kontakty z bliskimi, poznawać nowych znajomych, a czasem też znaleźć miłość i uczucia, które rozbudzają w nas pozytywne emocje. Policjanci ostrzegają, że cyberprzestępców działających w Internecie jest coraz więcej. Oszustwa matrymonialne są cały czas modyfikowane i przybierają coraz to nowe formy. Ofiarami padają nie tylko kobiety, ale także mężczyźni.
- Kompendium - jak nie dać się oszukać w Internecie Internet na dzień dzisiejszy to medium, w którym przeplata się świat realny z wirtualnym, życie zawodowe i prywatne... Granica jest coraz cieńsza i zaczyna się zacierać. Postęp cywilizacyjny zmusza nas do pogodzenia się z „częściową wirtualizacją” naszego życia – wymiana informacji, rozrywka, zakupy, bankowość… Praktycznie wszystkie aspekty realnego świata mają swój oddźwięk w cyberprzestrzeni. Jest szybko, tanio i 24 h na dobę. Kupić można wszystko, zawrzeć umowę ubezpieczeniową, założyć konto bankowe - wszystko w Internecie bez biegania po mieście, bez stania w kolejce, nie martwiąc się o godziny otwarcia.
- Chroniąc dane, dbasz o bezpieczeństwo swoje i najbliższych W dobie globalnej cyfryzacji, dostępności do Internetu, z którego wszyscy korzystamy jako użytkownicy portali społecznościowych czy komunikatorów musimy pamiętać, że po drugiej stronie wyświetlacza znajdują się nie tylko nasi znajomi i przyjaciele.