Tag wychłodzenie
Rozmiar czcionki
- Dzięki wzorowej postawie zgłaszających i szybkiej interwencji policjantów pomoc przyszła na czas Tylko wczoraj gołdapscy policjanci otrzymali dwa zgłoszenia, dzięki którym mogli udzielić szybkiej pomocy osobom narażonym na wychłodzenie. Przedstawione interwencje są przykładem na to, że warto reagować i pomagać.
- Zima za nami, ale nadal uważajmy na niskie temperatury Miniona zima, z uwagi na niskie temperatury powietrza, nie dla wszystkich była okresem bezpiecznym, a w szczególności, jak co roku, była realnym zagrożeniem dla osób w kryzysie bezdomności.
- Dzięki prawidłowej reakcji zgłaszającej być może nie doszło do wychłodzenia osoby potrzebującej pomocy Chłodne dni mogą zagrażać osobom żyjącym w trudnych warunkach. Gołdapscy policjanci podczas codziennej służby kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Prosimy także mieszkańców o zgłaszanie niepokojących sytuacji związanych z zagrożeniem życia i zdrowia ludzkiego. Prawidłowa reakcja zgłaszającej i szybkie działanie gołdapskich policjantów być może przyczyniła się do uratowania życia i zdrowia osoby pozostającej bez schronienia.
- Nie bądź obojętny - Świadek zareagował w porę! W trwającym w pełni okresie zimowym policjanci w trakcie służby sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Mundurowi apelują również do mieszkańców Gołdapi, aby natychmiast informowali służby, gdy zauważą osobę potrzebującą. Wczoraj godną pochwały postawą wykazał się mieszkaniec, który szybko zareagował na widok mężczyzny śpiącego na ławce w Parku Miejskim. W obawie o jego życie i zdrowie natychmiast powiadomił policję.
- Nie odwracaj wzroku! Niewielka pomoc może uratować życie! Niskie temperatury powietrza często okazują się śmiertelne dla osób bezdomnych wymagających pomocy. Jeśli widzisz osobę, która może być narażona na wychłodzenie, nie bądź obojętny! Nie zapominajmy także o samotnych i nieporadnych życiowo. Nasza reakcja, kilka minut uwagi i jeden telefon na numer alarmowy może ocalić życie! Niby niewiele, a jednak bardzo dużo.
- Z pomocą potrzebującym i bezdomnym Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. W zainteresowaniu mundurowych są m.in. pustostany, ogródki działkowe, okolice mostów i kanałów ciepłowniczych ale również tereny zielone. Jak co roku policjanci monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Zwracamy się z apelem o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza w przypadku spadków temperatur. Nasze wspólne zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Pamiętajmy, że czasami wystarczy tylko jeden telefon, który może zmienić wszystko!
- Reagujmy widząc osoby narażone na wychłodzenie Zbliża się okres roku, który może okazać się szczególnie groźny dla osób bezdomnych oraz nieporadnych życiowo, pozostających bez opieki i zagrożonych wychłodzeniem. Jak co roku policjanci są przygotowani i będą interweniować oraz pomagać takim osobom. Reagujmy, gdy widzimy osobę narażoną na wychłodzenie. Nie przechodźmy wobec niej obojętnie. Jeden telefon wykonany na numer alarmowy 112 może uratować komuś życie. Pomocne będzie też skorzystanie z możliwości, jakie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- Policjanci pomagają potrzebującym Temperatura spada, na zewnątrz robi się coraz chłodniej. Po zmianie czasu zmrok zapada wcześniej i panują dłuższe ciemności. W tym czasie policjanci nie zapominają o osobach potrzebujących, zagrożonych wychłodzeniem. Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon wykonany na numer alarmowy 112 może uratować komuś życie.
- Nie odwracaj wzroku! Niewielka pomoc może uratować życie! Niskie temperatury powietrza często okazują się śmiertelne dla osób bezdomnych wymagających pomocy. Jeśli widzisz osobę, która może być narażona na wychłodzenie, nie bądź obojętny! Nie zapominajmy także o samotnych i nieporadnych życiowo. Nasza reakcja, kilka minut uwagi i jeden telefon na numer alarmowy może ocalić życie! Niby niewiele, a jednak bardzo dużo.
- Dzięki reakcji mieszkańców i interwencji policjantów pomoc dotarła na czas Zbliża się okres roku, który może być szczególnie groźny dla osób bezdomnych i nieporadnych życiowo, pozostających bez opieki i zagrożonych wychłodzeniem. Jak co roku policjanci są przygotowani, by interweniować i pomagać takim osobom. Tak jak miało to już miejsce w Ełku. Po nocnym zgłoszeniu od mieszkańców o leżącym w zaroślach mężczyźnie, policjanci przewieźli go do komendy, aby tam w cieple bezpiecznie spędził noc i wytrzeźwiał. Nie bądźmy obojętni wobec osób zagrożonych niskimi temperaturami – jeden telefon może uratować komuś życie. Pomocne będzie też skorzystanie z możliwości, jaką daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.