Tag pomoc
Rozmiar czcionki
- Dzięki wzorowej postawie zgłaszających i szybkiej interwencji policjantów pomoc przyszła na czas Tylko wczoraj gołdapscy policjanci otrzymali dwa zgłoszenia, dzięki którym mogli udzielić szybkiej pomocy osobom narażonym na wychłodzenie. Przedstawione interwencje są przykładem na to, że warto reagować i pomagać.
- Dzięki właściwej reakcji sprzedawczyni gołdapscy policjanci pomogli bezpiecznie wrócić do domu 81-latkowi Po raz kolejny okazało się jak ważna jest właściwa reakcja na sytuacje, które napotykamy w naszym codziennym życiu. Właściwa reakcja społeczeństwa i skuteczna interwencja gołdapskich policjantów pozwoliła bezpiecznie wrócić do domu starszemu mężczyźnie.
- Jeden telefon może uratować życie W okresie zimowym policjanci sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Mundurowi apelują do mieszkańców aby natychmiast informować służby, gdy zauważą osobę potrzebującą. W piątek godną pochwały postawą wykazał się mieszkaniec, który szybko zareagował na widok mężczyzny śpiącego na ławce w parku. W obawie o jego życie i zdrowie natychmiast powiadomił Policję.
- Nie bądź obojętny! Jeden telefon lub kliknięcie może pomóc ocalić życie! Mróz jest śmiertelnym zagrożeniem dla osób pozostających w kryzysie bezdomności. Doskwiera im brak odpowiedniej odzieży, suchego schronienia i ciepłego posiłku. Policjanci przez cały okres chłodów sprawdzają miejsca, w których mogą gromadzić się takie osoby potrzebujące pomocy, której sami nie są w stanie sobie zorganizować. Jednak policjanci nie wiedzą o wszystkich takich miejscach i takich osobach. Dlatego tak ważna jest empatia ze strony innych i informacja przekazana do właściwych służb. Można ją przekazać za pośrednictwem numeru alarmowego 112 lub Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
- Nie bądźmy obojętni !!! Reagujmy na osoby nietrzeźwe, bezdomne i nieporadne życiowo! Dzięki kolejnej wzorowej reakcji świadka i natychmiastowej reakcji policjantów, nie doszło do tragedii.
- Nie odwracaj wzroku! Niewielka pomoc może uratować życie! Niskie temperatury powietrza często okazują się śmiertelne dla osób bezdomnych wymagających pomocy. Jeśli widzisz osobę, która może być narażona na wychłodzenie, nie bądź obojętny! Nie zapominajmy także o samotnych i nieporadnych życiowo. Nasza reakcja, kilka minut uwagi i jeden telefon na numer alarmowy może ocalić życie! Niby niewiele, a jednak bardzo dużo.
- Wzorowa postawa świadka i natychmiastowa interwencja policjantów Godna naśladowania reakcja jednego z mieszkańców oraz interwencja gołdapskich policjantów zapobiegła tragedii. Mężczyzna pod wpływem alkoholu leżał niedaleko rzeki. Policjanci apelują do wszystkich, aby reagowali na osoby nietrzeźwe lub nieporadne, które mogą znajdować się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu.
- Trwa konkurs „Policjant, który mi pomógł” Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
- Symbol pokazywany dłonią „POMÓŻ MI”, który warto znać i zapamiętać Międzynarodowy znak HELP ME (POMÓŻ MI) jest dyskretnym sygnałem, który możemy wysłać do kogoś kogo znamy lub do kogoś całkowicie obcego. Informuje on o tym, że osoba go wykonująca jest ofiarą przemocy. Znak ,,pomóż mi’’ to wezwanie o pomoc, które jest zrozumiałe na całym świecie. Przełamuje on barierę językową, czy kulturową. Nie wymaga bliskiego kontaktu, może być pokazany nawet przez okno czy w internecie. To prosty gest ręką, który ofiara przemocy może dyskretnie pokazać np. kurierowi, sprzedawcy w sklepie czy też podczas rozmowy video. Gdy zobaczysz ten znak niezwłocznie zadzwoń pod nr 112 i poinformuj, że osoba w ten sposób poprosiła o pomoc.
- Dzięki prawidłowej reakcji zgłaszającej być może nie doszło do wychłodzenia osoby potrzebującej pomocy Chłodne dni mogą zagrażać osobom żyjącym w trudnych warunkach. Gołdapscy policjanci podczas codziennej służby kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Prosimy także mieszkańców o zgłaszanie niepokojących sytuacji związanych z zagrożeniem życia i zdrowia ludzkiego. Prawidłowa reakcja zgłaszającej i szybkie działanie gołdapskich policjantów być może przyczyniła się do uratowania życia i zdrowia osoby pozostającej bez schronienia.
- Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku trwa od 20 do 26 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.
- Tydzień Pomocy Ofiarom Pokrzywdzonym Przestępstwem W dniach 20-26 lutego 2023 roku przypada Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, podczas której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej. Można ją uzyskać w różnych lokalizacjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych.
- Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem pamiętaj, że możesz otrzymać bezpłatną pomoc Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzona przestępstwem PAMIĘTAJ MOŻESZ OTRZYMAĆ BEZPŁATNA POMOC. Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty – przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielenie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.
- Skorzystaj z aplikacji KMZB i zgłoś miejsce przebywania osób bezdomnych! Zimą mrozy mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć, dlatego też gołdapscy policjanci przypominają, aby nie pozostawać obojętnym na los osób potrzebujących. Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci trafiają do osób samotnych i bezdomnych, aby sprawdzić, czy potrzebują one pomocy i nie są narażone na wychłodzenie.
- Nie przechodźmy obojętnie wobec osób narażonych na wychłodzenie Kiedy na dworze panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Prawdziwe mrozy dopiero przed nami, ale już teraz nie przechodźmy obojętnie wobec potrzebujących pomocy.
- Przemoc w rodzinie – możliwość uzyskania pomocy Policji Policja – obok przedstawicieli jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, oświaty i ochrony zdrowia – jest zobowiązana do podejmowania działań w przypadku podejrzenia wystąpienia zjawiska przemocy w rodzinie. Działanie te podejmowane są w ramach procedury „Niebieskiej Karty”.
- Potrzebna KREW dla 9 letniej Matyldy chorej na białaczkę! W związku z ciężką chorobą 9 letniej córki jednej z łódzkich policjantek zwracamy się do wszystkich z ogromną prośbą o honorowe oddawanie krwi dowolnej grupy. Dziecko przebywa w dziecięcym szpitalu im. M. Konopnickiej w Łodzi, ul. Pankiewicza 16 (ul. Sporna 36/50). Naszą prośbę kierujemy nie tylko do kolegów i koleżanek ze służb mundurowych, ale do wszystkich ludzi, którzy mogą oddać krew - niezależnie od posiadanej grupy.
- Nie odwracaj wzroku! Niewielka pomoc może uratować życie! Niskie temperatury powietrza często okazują się śmiertelne dla osób bezdomnych wymagających pomocy. Jeśli widzisz osobę, która może być narażona na wychłodzenie, nie bądź obojętny! Nie zapominajmy także o samotnych i nieporadnych życiowo. Nasza reakcja, kilka minut uwagi i jeden telefon na numer alarmowy może ocalić życie! Niby niewiele, a jednak bardzo dużo.
- Z pomocą potrzebującym i bezdomnym Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą się temperaturą. W zainteresowaniu mundurowych są m.in. pustostany, ogródki działkowe, okolice mostów i kanałów ciepłowniczych ale również tereny zielone. Jak co roku policjanci monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Zwracamy się z apelem o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza w przypadku spadków temperatur. Nasze wspólne zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Pamiętajmy, że czasami wystarczy tylko jeden telefon, który może zmienić wszystko!
- Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności! Zostałeś oszukany? 16 listopada odbędą się dyżury pod telefonem dla osób pokrzywdzonych! Jeżeli dzwoni ktoś z rodziny i prosi o natychmiastowe przekazanie pieniędzy, rozłącz się i sam zadzwoń do tej osoby! To najrozsądniejsze co możesz zrobić w sytuacji, gdy zadzwonią do Ciebie oszuści. Często podszywają się oni pod wnuczka, policjanta, pracownika banku czy prokuratora. Osoby, które uwierzyły w ich historie straciły oszczędności całego życia. Pamiętaj, jeżeli dzwoni ktoś i prosi Cię o przekazanie pieniędzy, rozłącz się i zweryfikuj tę informację! To dzwoni oszust!